Edward Krzywy

Uzyskanie efektu 3D możliwe jest poprzez wyświetlanie innych obrazów dla prawego i lewego oka. Nasz mózg łączy te obrazy w jeden, nadając mu głębię. W tym celu stosowane są m.in. okulary kolorowe, migawkowe lub polaryzacyjne. Trendy

3D dla Windows

Nowe akcesoria i programy umożliwiają oglądanie trójwymiarowych filmów i zdjęć oraz zabawę grami 3D w domowym zaciszu. Kupując odpowiedni sprzęt (w całkiem rozsądnej cenie), uzyskamy efekty niemal jak w kinie. Prawdziwy obraz 3D można jednak uzyskać na komputerze, nie wydając ani grosza!
Pracuj na komputerze gdzie chcesz i kiedy chcesz! Porady

PC zawsze pod ręką

Witamy w przyszłości! Już dziś każdy może skorzystać z dodatkowego komputera, dostępnego zawsze w wszędzie.
Rosyjski trojan Winlock.20 zaszyfrował partycję systemową Windows i zażądał okupu. Porady

Płać lub płacz, bo nigdy nie zobaczysz swojego systemu

Wymuszenia, kradzieże danych, szantaże – to atmosfera, w której ekipa dochodzeniowa CHIP-a czuje się jak ryba w wodzie. Tym razem wpadliśmy na trop niezwykle niebezpiecznego konia trojańskiego, który już wkrótce może zaatakować także twój komputer. W artykule pokazujemy, jak sobie radzić w takiej sytuacji.
W przypadku szybkich SSD warto wyłączyć tę usługę Visty. Porady

Optymalizacja Windows pod kątem dysków SSD

Flashowe dyski są niezwykle szybkie i wytrzymałe. Ale nieprawidłowo skonfigurowany Windows obraca te zalety w niwecz. Ba, może nawet uszkodzić dysk SSD. CHIP pokazuje jak, zapanować nad dyskami nowej generacji.
System zawiera mikrojądro, które zarządza zasobami dla procesów. Innowacje

Singularity, czyli lepsze Windows

Zupełnie nowatorski system operacyjny Microsoftu nazywa się Singularity. Nigdy się nie zawiesza, jest odporny na wirusy i dużo szybszy niż Windows, Mac OS czy Linux. Co więcej, można go całkowicie za darmo pobrać z Sieci. Niestety, tak naprawdę, to mało kto będzie miał z niego pożytek. CHIP wyjaśnia dlaczego.
Skanery książek takie jak APT BookScna 2400rA firmy Kirtas przetwarzają do 1000 stron na godzinę. Porady

Jak pismo trafia do komputera

W administracji, ekonomii i zarządzaniu papier ciągle okazuje się niezastąpiony. Dlatego interfejs pomiędzy znakami a bitami jest tak bardzo istotny. CHIP przedstawia, co się dzieje, gdy Gutenberg trafia na magistralę danych.
iPhone-SDK (Apple) Narzędzia do PDA

Programowanie smartfonów

Tworzenie aplikacji do smartfonów to zadanie tylko dla profesjonalistów? Nieprawda! Istnieje mnóstwo narzędzi, za pomocą których widżety mogą tworzyć również laicy. W artykule prezentujemy najpopularniejsze środowiska programistyczne i objaśniamy podstawy pisania aplikacji do komórek.
Skumulowane osiągi obliczeniowe maszyn ze światowej listy 500 najszybszych superkomputerów świata od kilku lat rosną wykładniczo. Trendy

400 000 pecetów w jednym komputerze

Bez nich nie mielibyśmy prognozy pogody i wielu skutecznych leków. Współczesne superkomputery w dużej mierze przyczyniają się do postępu nauki i techniki. A Nowy model IBM bije wszelkie rekordy mocy obliczeniowych.
Innowacje

H.264: Standard dla wszystkich filmów

Od internetowych klipów przez przenośne odtwarzacze wideo do filmów HD – nowoczesny format wideo H.264 działa na wszystkich platformach. I gwarantuje znacznie wyższą jakość niż kodek dinozaur MPEG-2.
Nadchodzi semantyczna Sieć! Porady

Semantyczna Sieć: Boty uczą się kojarzyć

Dzisiejsze algorytmy przeszukiwania Sieci nie radzą sobie z panującym w niej chaosem. Wyjście z impasu umożliwi metoda strukturalnego przechowywania informacji, dzięki której wreszcie uzyskamy sensowne wyniki wyszukiwań.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.