Grzegorz Zdanowski

[PHP] Upload pliku na serwer

W erze serwisów Web 2.0 to użytkownicy decydują o zawartości serwisu. W dzisiejszych czasach tekst to za mało - należy dać użytkownikom możliwość uploadu filmów i zdjęć.

[PHP] Odczyt danych EXIF ze zdjęć

Czy wiesz, że plik JPG zawiera coś więcej niż tylko obraz? Aparat podczas robienia zdjęcia zapisuje pewne dane dot. Ekspozycji czy też orientacji aparatu. Dzisiaj pokażę jak te dane odczytać.

[PHP] Listowanie katalogu

Pomimo popularności baz danych MySQL i PgSQL niektóre dane ze względu na wydajność nadal przechowywane są w postaci plików. Dzisiaj pokażę jak utworzyć listę plików w zadanym katalogu.

[PHP] Odczyt tagów IDv3 z MP3

Kazdy z uzytkownikow komputera sluchal na nim muzyki. Zostalismy juz przyzwyczajeni do tak zwanych tagów IDv3. Ale jak je odczytac za pomoca PHP?

[PHP] Proporcjonalne miniaturki zdjęć używając GD2

Pisząc od nowa system hostingu zdjęć postanowiłem raz na zawsze rozwiązać kwestie miniaturek. W poprzedniej wersji systemu zdjęcia były skalowane do sztywnych proporcji 128x128 – było to rozwiązanie złe i uciążliwe. Większość grafik ma format 4:3 ale w epoce wszechobecnych monitorów 16:10 skalowanie obrazka do proporcji 1:1 daje fatalny efekt.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.