Iwona Kulewicz

Pasmo pod kontrolą

Stara prawda głosi, że każde łącze sieciowe okazuje się po krótkim czasie używania za wolne. Można jednak nieco poprawić sytuację użytkowników dzielonej "stałki", sprawiedliwie dzieląc pomiędzy nich dostępną przepustowość - na przykład programem Bandwidth Controller.

Samoobrona konieczna

Komputer przyłączony do Internetu stanowi pożywkę dla włamywaczy i robaków. Czy da się jakoś zabezpieczyć przed tymi zagrożeniami?

Załączniki do wora!

Pakowanie załączników wiadomości pocztowej ma sens nie tylko dlatego, że Outlook lubi je przed nami ukrywać. Przyjrzyjmy się zatem dwóm narzędziom, które mają szansę przyczynić się do zmniejszenia ruchu w Sieci

Ucieczka do przodu

21 października miała miejsce światowa premiera pakietu Microsoft Office 2003. Przedstawiamy najważniejsze nowości kolejnego wydania najpopularniejszego pakietu biurowego na świecie

Każdemu według jego potrzeb

Każde łącze internetowe okazuje się po jakimś czasie zbyt wolne. Można tę sytuację zmienić, przydzielając każdej uruchomionej aplikacji tyle pasma, ile uznamy za stosowne

Sterowniki pod kontrolą

Reinstalacja systemu operacyjnego potrafi spędzić sen z powiek nawet doświadczonym użytkownikom. Chcąc w miarę bezboleśnie przejść przez ten proces, warto skorzystać z aplikacji My Drivers, ułatwiającej "przeprowadzkę" sterowników na nowo zainstalowany system

Kontakt doskonały

Masz problem z utrzymaniem aktualności ksiażki adresowej Outlooka? Nie ma na to skutecznej recepty, ale można próbować pomóc samemu sobie - używając odpowiednich narzędzi.

Wciąż do przodu

Trwają testy kolejnej wersji pakietu biurowego Microsoftu. Na razie określany jest on jako Office 11, jednak do czasu premiery, zaplanowanej na maj tego roku, nazwa może się zmienić...

NetCaptor 6.5.0

Są osoby, którym do surfowania po Internecie nie wystarcza jedno okno przeglądarki i z tego powodu jest to dla niech niewygdone. Jeżeli należysz do tych osób, to powinieneś skorzytać z funkcji NetCaptora, który ułatwi utrzymanie porządku na Pulpicie.

ICQ 2001b Alpha 5.05

Komunikatora ICQ nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Mimo to warto zaprezentowć jego nowe funkcje. Fani tego rozbudowanego komunikatora na pewno nie zawiodą się kolejnymi jego usprawnieniami.

Download Accelerator Plus 5.0

Menedżery pobierania plików już dawno stały się nieodłączną częścią programowego wyposażenia komputera podłączonego do Sieci. Tymczasem na arenę wkracza kolejna edycja znanego programu tego typu.

Connective Detective

Jak zaoszczędzić czas i zasoby systemu podczas jego uruchamiania? Jeżeli nie mamy stałego połączenia z Internetem, pozwoli nam na to opisywany "wykrywacz" połączenia.

Ukryty pomocnik

Kiedy na Pulpicie brakuje już miejsca na kolejne skróty warto zastanowić się nad uporządkowaniem naszego wirtualnego biurka. W tym celu możemy zastosować nowe, ukryte menu.

Foldery kontrolowane

Numerowanie plików w trakcie przenoszenia lub automatyczne wykonanie serii czynności to niektóre mocne strony Directory Toolkita, który z powodzeniem może konkurować z Norton Commanderem.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.