Jacek Tomczyk

cieplarniany Nauka i technika

Naukowcy chcą wywołać na Marsie efekt cieplarniany

Warunkiem kolonizacji Marsa jest zapewnienie dobrych warunków do życia dla ludzi oraz do uprawy roślin. Jeden z pomysłów, który ma do tego prowadzić, polega na stopieniu mas lodowych w okolicach biegunów Czerwonej Planety. Chodzi zatem dokładnie o to, czego chcielibyśmy uniknąć na Ziemi.
Nauka i technika

Neuralink pokazał w San Francisco interfejs mózg-komputer

W 2020 roku założona przez Elona Muska firma Neuralink, przeprowadzi pierwszą operację wszczepiania elektrod do mózgu sparaliżowanej osobie. Podczas konferencji w San Francisco zobaczyliśmy robota chirurgicznego, a także mikrokomputer, który będzie analizował sygnały przesyłane z mózgu przez wszczepione elektrody.
Gry i filmy

RECENZJA: Godhood, czyli zabawa w boga

Gra "Godhood" na początku stycznia została sfinansowana na Kickstarterze. Projekt wsparło 1555 osób, dzięki czemu producent, czyli firma Abbey Games, zebrał 54 tysiące euro (około 230 tysięcy złotych). Gra ukazała się w maju na zasadzie wczesnego dostępu, a już od 10 lipca za 100 złotych na Steamie i GOG-u każdy może wcielić się we wszechmocne…
Gry i filmy

Cuphead kanwą serialu Netflixa

Cuphead i jego brat Mugman pojawią się ponownie na ekranach ale tym razem w serialu animowanym produkowanym na zlecenie Netflixa. "The Cuphead Show" to filmowa adaptacja popularnej gry stworzonej przez studio MDHR.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.