Jacek Tomczyk

Nauka i technika

Harpunem w satelitę

Zaprojektowany przez inżynierów z Airbusa satelita RemoveDEBRIS (ang. "usuń gruz") jest wyposażony w harpun. Jego zadanie to zbieranie kosmicznych śmieci pozostawionych przez człowieka na orbicie okołoziemskiej.
Render przedstawiający inteligentne lustro Samsunga na ścianie Innowacje

Samsung patentuje inteligentne lustro

Urządzenie będzie pracowało w dwóch trybach. Włączone zachowuje się jak telewizor, na którym obejrzymy filmy. Natomiast w trybie czuwania zamieni się w interaktywne lustro. To rozwinięcie pomysłu z już istniejącego modelu The Frame, w którym w trybie czuwania na ekranie wyświetlają się obrazy.
Gry i rozrywka

6 najciekawszych nowości Nintendo Direct

Wśród wszystkich zapowiedzi z Nintendo Direct najbardziej intrygująco brzmi nowy tryb jaki pojawi się w "Tetris 99". Poza tym na przenośnej konsoli Nintendo pojawią się takie tytuły jak "Mario Maker 2", nowa część "Fire Emblem', trójwymiarowy remake hitu z lat 90 "The Legend of Zelda: Link’s Awakening", a także zupełnie nowy tytuł "Astral Chain".
Cyberbezpieczeństwo

Zdecydowanie mniej ataków na Windows

Podczas zorganizowanej w Izraelu konferencji BlueHat na temat bezpieczeństwa, Matt Miller z Microsoftu powiedział, że obecnie coraz rzadziej zdarzają się zmasowane ataki na użytkowników Windows. Odpowiadają za to częste aktualizacje i mechanizmy takie jak firewall, tryb piaskownicy i kontrola uprawnień aplikacji.
Nauka i technika

W Gliwicach powstanie centrum kosmiczne

Na terenie Nowych Gliwic należąca do konsorcjum FP Space spółka KP Labs wybuduje Śląskie Centrum Badawczo-Rozwojowe (CBR) technik kosmicznych. Inżynierowie firmy będą prowadzić badania i prace związane z małymi statelitami i sztuczną inteligencją.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.