Jan Głowacz

Konferencje, pokazy

Build 2015 to powrót do starej, istotnej mantry

Choć konferencja Microsoft Build od zawsze i niezmiennie jest skierowana przede wszystkim dla deweloperów, tak ostatnimi laty pełniła też rolę PR-ową: programistów przekonywano do inwestowania w Microsoft przez prezentacje "nowych, niesamowitych produktów". Nie tym razem. I bardzo dobrze.
Tablety

Acer stworzył tablet dla szkół

Acer zaprezentował nowy Acer Iconia Tab 10 dla szkół. Tablet z systemem Android został stworzony z myślą o podniesieniu zaangażowania uczniów, usprawnieniu uczenia się i współpracy oraz udostępnieniu nauczycielom różnorodnych narzędzi edukacyjnych. Administratorom udostępnia narzędzia do zarządzania zasobami i salami lekcyjnymi. Acer Iconia Tab 10 jest przeznaczony do środowisk klasowych. Konstrukcja posiada wyświetlacz 10" Full…
Napędy wirtualne

Panasonic Toughbook CF-MX4 – laptop i tablet w jednym

Panasonic zaprezentował nowy model Toughbooka o nazwie CF-MX4 – wzmocnione urządzenie łączące funkcjonalność notebooka oraz tabletu, dedykowane użytkownikom biznesowym. Model został wyposażony w 12,5-calowy ekran z matrycą antyodblaskową IPS Full HD, który umożliwia nanoszenie ręcznych notatek. Z kolei wydajność zapewnia urządzeniu między innymi procesor piątej generacji Intel Core i5-5300U vPro, jak również bateria umożliwiająca do…
Tablety

Acer usprawnia dotykowy interfejs

Acer ogłosił dziś dodanie nowych opcji dotykowych do linii tabletów Iconia One oraz nowość - tablet Iconia One 8 (B1-820) z technologią Acer Precision Plus zapewniającą wysoce precyzyjną obsługę dotykową i pisanie. Wyższa czułość ekranu sprawia, że tablet nadaje się do pisania i rysowania z optycznym rysikiem Acer Accurate Stylus, a pakiet narzędzi dotykowych Acer…
Tablety

Szukasz mobilnego kompana do pracy i zabawy?

Firma Lark Europe S.A wprowadziła właśnie do sprzedaży nowy tablet o oznaczeniu Ultimate 7i WIN. Przyzwoite podzespoły i system Windows 8.1 na pokładzie sprawiają, że to ciekawy kandydat na pierwszy tablet dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z takimi urządzeniami.
Napędy wirtualne

Ten Chromebook ma wielkie ambicje

Po wprowadzeniu linii Acer Chromebook 15, pierwszych na rynku Chromebooków z ekranem 15,6", Acer poszerza dziś swą ofertę o nowy model, Acer Chromebook CB3-531. Nowy Acer Chromebook 15 może działać przez 11,5 godziny, czyli najdłużej spośród wszystkich dostępnych na rynku 15-calowych laptopów z systemem Chrome OS.
Prawo i polityka

Polska a piractwo

W najbliższą niedzielę, 26 kwietnia, obchodzić będziemy Światowy Dzień Własności Intelektualnej. To doskonała okazja, aby pochylić się nad problem piractwa oprogramowania komputerowego, filmów czy muzyki, które w Polsce nadal stanowi poważny problem. Według analiz PWC, aż 7,5 mln Polaków korzysta z nielegalnych serwisów internetowych oferujących treści wideo. Skala piractwa oprogramowania jest równie wysoka.
IT w małej i średniej firmie

Biznes coraz chętniej sięga po mobilne rozwiązania komunikacyjne

Z badania przeprowadzonego przez analityków z firmy badawczej IDC wśród respondentów z przedsiębiorstw w USA, Wielkiej Brytanii oraz ośmiu krajach europejskich wynika, że mobilne rozwiązania komunikacyjne są chętnie wykorzystywane do usprawniania procesów biznesowych w obszarze obsługi klienta, komunikacji wewnętrznej oraz sprzedaży i marketingu. 82 procent badanych reprezentujących firmy z branży nowoczesnych technologii wskazało SMS, jako…
Napędy wirtualne

Wydajność to niekoniecznie wielki rozmiar komputera

Acer ogłosił dziś wprowadzenie nowego asortymentu notebooków, obejmującego Aspire V 15 z metalicznymi elementami, serię Aspire E o wysokiej wydajności i wyszukanym wzornictwie i serię Aspire ES z niezbędnymi funkcjami w bardzo atrakcyjnej cenie. Wszystkie nowe notebooki mają możliwość bezpłatnej aktualizacji do Windows 10.
Narzędzia do PDA

Przekątna Honoru to 5,5 cala

Honor przedstawia swoje pierwsze urządzenie z dużym wyświetlaczem o przekątnej 5,5 cala. Smartfon Honor 4x już niebawem zadebiutuje w Polsce, oferując użytkownikom wydajny ośmiordzeniowy procesor, pojemną baterię, 13-megapikselowy aparat oraz obsługę LTE. Telefon trafi do polskich sklepów na początku maja, sugerowana cena to 849 zł.
Tablety

Tablety, które chcą być notebookami

Acer rozszerzył swoją nagradzaną linię notebooków 2-w-1 Switch 10 o dwa nowe modele z procesorem czterordzeniowym Intel Atom. Urządzenia przeznaczone są dla studentów, rodzin i wszystkich, którzy poszukują lekkiego urządzenia do pracy mobilnej. Acer ogłosił także, że odświeży serię Switch 11, dodając model 11,6" z nowym zawiasem, ulepszoną ergonomią i wyższą mocą przetwarzania.
Konferencje, pokazy

Nowe technologie a kształcenie zawodowe

Ponad 60% dzieci rozpoczynających obecnie edukację będzie pracowało w zawodach jeszcze nieistniejących, a większość nowych miejsc pracy będzie wymagała od kandydatów podstawowych umiejętności cyfrowych. Zjawiska te sprawiają, że niezbędne staje się zredefiniowanie celów stawianych przed sektorem edukacji. Podczas konferencji z cyklu "Nowoczesne Technologie Cyfrowe w Edukacji" Joanna Kluzik-Rostkowska, Minister Edukacji Narodowej, podkreślała, że "to, co…
Napędy wirtualne

Malutka hybryda dla każdego

Acer ogłosił wprowadzenie najmniejszego modelu do rodziny notebooków konwertowalnych – Aspire R 11 z wyświetlaczem 11,6". Dzięki zawiasowi pozwalającemu na obrót ekranu o 360 stopni, płynne przełączanie między czterema trybami powinno być wygodne i proste. Do 8 godzin działania na baterii zapewnia możliwość używania notebooka przez cały dzień.
E-handel

Coraz więcej branż odchodzi od gotówki

Dziś coraz częściej jesteśmy świadkami sytuacji, w których dochodzi do rezygnacji z płatności gotówkowych. Największa skala tego zjawiska występuje przeze wszystkim w firmach, dla których jedynym akceptowalnym standardem stają się płatności online.
Konkursy i turnieje

Prawdziwe czołgi i wojenna rywalizacja o wysoką stawkę

W dniach 25-26 kwietnia br. do EXPO XXI Warszawa przyjadą najlepsi zawodnicy World of Tanks – jednej z najpopularniejszych gier komputerowych świata. To za sprawą imprezy Wargaming.net League Grand Finals 2015, podczas której 12 drużyn zmierzy się w pełnym emocji pojedynku o mistrzowski tytuł i atrakcyjne nagrody pieniężne.
Konkursy i turnieje

Niewiasty, do boju!

Choć sektor nowych technologii rozwija się wyjątkowo dynamicznie, zaledwie 30% z około 7 milionów osób pracujących w tej branży stanowią kobiety. Dziś, w ramach Światowego Dnia Kobiet w ICT, Urząd Komunikacji Elektronicznej po raz trzeci zachęca studentki kierunków ścisłych i technicznych do udziału w konkursie, którego nagrodami są staże w 10 firmach sektora ICT, w…
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.