Jarosław Gackowski

Aria 0.10.2

Wget jest doskonałym narzędziem, ale nie każdy użytkownik Linuksa ma ochotę posługiwać się konsolą tekstową. Nadeszły nowe, lepsze czasy - a potwierdzeniem tej tezy jest m.in. Aria.

Gaim 0.53

Użytkownicy Linuksa mają do wyboru kilkanaście różnych programów do korzystania z takich usług, jak ICQ czy Gadu-Gadu. Czemu jednak nie użyć tego samego narzędzia do obsługi wszystkich serwerów sieciowych pogaduszek?

Siła różnorodności

Wybór menedżera okien mamy już za sobą, powoli zapominami o pakietach i plikach konfiguracyjnych. Co jednak zrobić, aby "okienka" pracowały zgodnie z naszymi oczekiwaniami?

Oswajanie Pingwinów

Czasy wielkiego podziwu dla każdego, kto potrafił cokolwiek w Linuksie skonfigurować, bezpowrotnie już chyba minęły. Użytkownicy otrzymują teraz łatwe i wygodne dystrybucje, z którymi nawet najbardziej "zieloni" z nich dają sobie radę. Jednym z takich Pingwinów jest Mandrake 8.1.

Okna dla KażDEgo

Jeden z najpopularniejszych linuksowych menedżerów okienek, KDE, oferuje użytkownikom niecodzienną właściwość. Pozwala bowiem zmienić wygląd otwieranych okien na taki, jaki się nam tylko zamarzy.

Kino podbiegunowe

Napędy DVD są coraz częściej montowane w domowych zestawach komputerowych. Okazuje się, że użytkownicy takich pecetów i Linuksa mogą bez problemów oglądać filmy nagrane na srebrnych krążkach.
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.