Trendy i wydarzenia Dlaczego AirBnB czy Ubera wycenia się na miliardy dolarów, skoro te firmy nie mają aktywów i niczego nie wytwarzają?
Gry i filmy Bezpieczeństwo w wirtualnej rzeczywistości to poważny problem, na który składa się przewidywanie zagrożeń fizycznych, psychicznych i psychomotorycznych.
Trendy i wydarzenia Znani krytycy ostrzegają przed związanymi ze sztuczną inteligencją zagrożeniami. Czy tego dżina da się w razie czego z powrotem zagonić do butelki?
Trendy i wydarzenia Coraz więcej firm interesuje się sztuczną inteligencją. Uczenie maszynowe wspiera wiele technologii. Pytanie brzmi - kiedy AI będzie na tyle zaawansowane, że prześcignie ludzką inteligencję?
Motoryzacja i transport Dziś dzięki funkcji nawigacji prowadzą użytkownika w każde miejsce na Ziemi, a nawet poza nią. Zobaczcie jak na przestrzeni lat zmieniały się Mapy Google.
Nauka i technika Badania genetyczne, nanorobotyka i sztuczna inteligencja: oto rewolucyjne idee, za jakimi podążają koncerny technologiczne pragnące pokonać siły natury. Ich głównym celem jest nieśmiertelność.
Internet i sieci Spotkanie za kwadrans? Zdążę jeszcze sprawdzić Facebooka, podbić cenę na atrakcyjnej licytacji na Allegro, zerknąć na stan konta bankowego i wysłać email do znajomych! Ponad 90 proc. polskich pracowników przyznaje, że w godzinach pracy korzysta z Internetu do prywatnych celów.
Trendy i wydarzenia Służby specjalne, naukowcy i koncerny internetowe ostrzą sobie zęby na komputery kwantowe firmy D-Wave. Ale czy są one zgodne z szumnymi zapowiedziami producenta? Zdaniem pioniera informatyki kwantowej, w żadnym wypadku!
Trendy i wydarzenia Jak na coś, czym cyfrowy świat żyje od półwiecza, prawo Moore'a jest dosyć mgliste. Po pierwsze wcale nie jest prawem, stanowi raczej wynik ogólnej obserwacji i prognozy. Po drugie nie ma precyzyjnej formuły, która ujmowałaby spostrzeżenie Gordona Moore'a w liczby lub słowa. Współzałożyciel koncernu Intel, który dziś rozdaje karty na rynku mikroprocesorów, w 1965 roku…
Obraz i dźwięk Przynajmniej 20 000 dolarów w kieszeni i mocne plecy do noszenia 5 kilogramów niezbędnych akcesoriów musiał mieć ten, kto chciał fotografować cyfrowo na początku lat 90. W zamian za to pierwsza cyfrowa lustrzanka, model Kodak DCS 100, nagradzała użytkownika zdjęciami o rozdzielczości 1,3 megapiksela. W zewnętrznym banku danych, podłączanym do aparatu kablem, mieściło się 160…
Trendy i wydarzenia Każdy może robić wszystko i na tym zarabiać – to optymistyczne motto przyświeca gospodarce współdzielenia. Jak znosi konfrontację z rzeczywistością?
Smartfony i tablety Dzięki nowoczesnej telekomunikacji jesteśmy w kontakcie dwadzieścia cztery godziny na dobę. Dla mózgu oznacza to ciągły stres, który odbija się na naszym zdrowiu.
Trendy i wydarzenia Powszechnie dziś używanych smartfonów nikt sobie jeszcze wtedy nie wyobrażał – by iPhone'y czy Samsungi Galaxy mogły ukazać się na rynku, najpierw musiał pojawić się zaczątek telefonii mobilnej.
W czasie długiej eksploatacji podzespoły komputerów i urządzeń mobilnych pokrywają się kurzem i zaczynają działać wolniej oraz mniej stabilnie. Są jednak sposoby na to, by przywrócić im dawną sprawność.
Motoryzacja i transport Rezerwujemy, wsiadamy i jedziemy – bez nieprzewidzianych napraw, corocznych przeglądów czy bólu głowy przy dystrybutorze. Carsharing to nowoczesna alternatywa dla własnego samochodu. Na czym polega?
Cyberbezpieczeństwo Każdy nasz krok w Internecie jest skrupulatnie monitorowany – również wtedy, kiedy korzystamy z publicznych hotspotów WLAN.
Gdy nośnik danych odmawia posłuszeństwa i cenne pliki zostają utracone, pomóc mogą jedynie specjaliści od ratowania danych. Przyjrzeliśmy się na miejscu jak wygląda ich praca.
Cyberbezpieczeństwo Niejeden, gdy myśli o cyfrowym szpiegostwie, oczyma wyobraźni dostrzega analityków amerykańskiej NSA. Być może przychodzą nam także na myśl hakerzy czy doniesienia o skali wykorzystywania podsłuchów przez państwowych funkcjonariuszy. Mało kto upatruje zagrożenia dla własnej prywatności w swoim najbliższym otoczeniu.