Jerzy Karwelis

Dziura od środka

Wokół tzw. sprawy Interii narosło wiele mitów. Tymczasem czasowe usunięcie z serwisu CHIP Online notki na temat dziury w zabezpieczeniach systemu kont pocztowych portalu Interia.pl ma zupełnie inne podłoże, niż to się wielu internautom wydaje.

Rozbrojenie Napstera

Historia Napstera przedstawiana jest jako fałszywa alternatywa. Po jednej stronie obrońcy obrotu własnością intelektualną, po drugiej wolni eksploratorzy Sieci, otwierający nowe furtki w - zdawałoby się - solidnym murze prawa. Zwolennikom danej opcji łatwo jest ustawiać przeciwnika na pozycjach ekstremalnie dalekich od swoich własnych - pakiet argumentów jest gotowy, a wektory wzajemnie się znoszą. I…

Targi idei

Reportaż z ósmej edycji targów Internet World Fall 2000. Opis najciekawszych i najsilniejszych tendencji w e-handlu, budowaniu i zarządzaniu społecznościami internetowymi, grafice trójwymiarowej online oraz usługach bezprzewodowych.

Machina czasu

Felieton o nieuchronności zmian zachodzących w życiu codziennym, a kórych źródłem jest komputeryzacja i informatyzacja

Cyryl i Metody

Półtora roku temu Urząd Skarbowy niesłusznie (jak się teraz okazało) zajął milion nowych złotych magazynowi komputerowemu CHIP; o konsekwencjach tego wydarzenia
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.