Jerzy Kebel

Przyjazna pogawędka

W kieszeniach nosimy coraz więcej elektronicznych gadżetów, a każdy z nich przechowuje ważne dane. Jak sprawnie wymieniać informacje pomiędzy komórką, palmtopem, notebookiem i stacjonarnym pecetem? Odpowiedzią może być SyncML - uniwersalny protokół synchronizacyjny.

Prosto w Sieć

Protokół HTTP nie zmieniał się od lat, aż wreszcie... WebDAV to jego rozszerzenie, które pozwoli m.in. przesyłać pliki na serwer i manipulować tam nimi.

Wiedza złapana w siatkę

Czy człowiek może stanowić wzór dla komputera? Tak, jeśli chodzi o umiejętności podejmowania decyzji. Jednak nawet w tej dziedzinie komputery zaczynają nas doganiać. Program Statistica Neural Networks jest tego doskonałym przykładem.

Światek zza kratek

Excel to - jak przyznają nawet osoby krytycznie nastawione do jego producenta - jeden z najlepszych arkuszy kalkulacyjnych na świecie. Jednak w wielu zastosowaniach wystarczą narzędzia nieco prostsze i tańsze - a nawet darmowe. Na polskim rynku arkuszy kalkulacyjnych niepodzielnie króluje Excel, czemu trudno się dziwić, biorąc pod uwagę jego możliwości i stopień integracji z…
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.