Konrad Siwik

Nauka i technika

Naukowcy stworzyli za pomocą drukarki 3D organiczne serce

Badacze z Uniwersytetu w Tel Awiwie zaprezentowali trójwymiarowy wydruk serca z ludzkimi tkankami i naczyniami. Wykorzystali komórki pacjenta oraz materiały biologiczne, aby dopasować właściwości immunologiczne, biochemiczne i anatomiczne. Choć organ jest na razie zbyt mały i nie nadaje się do przeszczepu - mamy do czynienia z niezwykłą operacją.
Nauka i technika

SI wymyśliła nowy sport – Speedgate

Gra została opracowana przez sztuczną inteligencję stworzoną przez firmę AKQA. Speedgate ma być sportem uprawianym w realu na boisku wyznaczonym na planie trzech kół, z trzema bramkami. Rywalizują dwie drużyny po sześć osób każda. Nowy sport wygląda trochę jak krzyżówka rugby i piłki nożnej.
Internet i sieci

Facebook uszanuje pamięć o zmarłych

Serwis poinformował, że pracuje nad rozwiązaniem zapobiegającym sugestiom zapraszania zmarłych na wydarzenia lub informowaniu o ich urodzinach. Dzięki SI konta zmarłych osób nie będą pojawiały się w nieodpowiednich miejscach.
Gry i filmy

YouTube planuje interaktywne show

"Wybierz swoją własną przygodę", to nowy sposób Youtuba na przyciągnięcie widzów. Serwis tym sposobem, chce stworzyć konkurencję dla Netflixa, który już eksperymentował z takim rozwiązaniem.
Nauka i technika

NASA stworzyła odrzutowiec, który zmienia kształt

Skrzydła odrzutowca stworzonego przez NASA i MIT automatycznie dostosowują swój kształt w zależności od obciążenia aerodynamicznego. Wszystko za sprawą konstrukcji złożonej z setek małych i podobnych do siebie podjednostek. Może to mieć ogromny wpływ na wydajność i produkcję nowych jednostek latających.
Trendy i wydarzenia

Unia Europejska uderza w giełdy kryptowalut

Nowe przepisy unijne ograniczają możliwość anonimowego handlowania kryptowalutami. Mowa o piątej dyrektywie Unii Europejskiej w sprawie przeciwdziałania praniu pieniędzy. Regulacja sprawi, że osoby chcące kupić np. bitcoiny będą musiały przejść proces rejestracji, w którym podadzą swoje dane.

Rosyjska armia stworzyła latający karabin

Rosyjski producent broni Alamaz Atte zaprojektował drona wyposażonego w karabin AK 47. Latający karabin szturmowy jest w stanie przebić cel z 300 metrów i wystrzelić 600 pocisków na minutę.
Programy i systemy

GauGAN zmienia amatorskie szkice w fotorealistyczne krajobrazy

Przy jego użyciu proste rysunki rodem z Painta zmieniają się w oszałamiające scenerie, które wyglądają jak prawdziwe fotografie. Demonstracyjna wersja programu GauGAN powstała, żeby pokazać, co potrafi sztuczna inteligencja NVIDII. W kilka minut bez specjalistycznych umiejętności można stworzyć efektowną grafikę z wodospadem, skałami, niebem i bujną roślinnością.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.