Konrad Siwik

Drony

Intel konstruuje osobowe drony

Szef grupy pracującej w Intelu nad dronami, Anil Nanduri, zapowiada, że powietrzne taksówki mogą wejść do użytku za 4 lata. Jego zdaniem, jest to tańsze i lepsze rozwiązanie niż budowa w miastach podziemnych tuneli przeznaczonych do szybkich podróży. Słowa Nanduriego są jasną aluzją do znanej inicjatywy autorstwa Elona Muska.
jack sparrow Blockchain

Koniec piractwa?

Australijska firma Linius opracowała rozwiązanie pozwalające ukrócić nielegalne pobieranie i oglądanie filmów w sieci. Jej rozwiązanie oparte na blockchainie ma zapewnić skuteczną walkę z piractwem.
Smartfony

Będą 2 kolejne składane smartfony Samsunga

Południowokoreański elektroniczny gigant pracuje nad rozszerzeniem grupy telefonów z elastycznymi ekranami. Do Galaxy Fold mają dołączyć urządzenia wyposażone w wyświetlacze rozkładane inaczej niż w premierowym smartfonie Samsunga.
Internet i sieci

Padł rekord prędkości internetu

Niedawno firma Infinera oświadczyła, że pobiła rekord ilości danych, które może wysłać za pośrednictwem kabla w ciągu sekundy i wyniósł on 26,2 terabita. Przewód nazywa się Marea i łączy ze sobą Virginia Beach w USA i Balboa w Hiszpanii.
Cyberbezpieczeństwo

Nadchodzi koniec wymyślania skomplikowanych haseł

Na początku tygodnia World Wide Web Consortium (W3C), zatwierdziło WebAuthn. Jest to nowy standard uwierzytelniania, który w najbliższej przyszłości może zastąpić używane do tej pory hasła. Dzięki temu rozwiązaniu nie będziemy musieli męczyć się z wymyślaniem trudnych do zapamiętania ciągów znakowych.
Kosmos

Powstaje gigantyczny radioteleskop Square Kilometer Array

Australijscy naukowcy wprowadzają ostatnie poprawki do projektu SKA, czyli największego teleskopu radiowego na świecie. Urządzenie zostanie zbudowane m.in. na pustyni w zachodniej części Australii. Powinno pomóc odpowiedzieć na pytanie, jak powstały galaktyki po Wielkim Wybuchu.
Smartfony

60 FPS-ów w Fortnite na Honor View 20

George Zhao, prezes Honora, podczas Mobile World Congress na konferencji prasowej zaprezentował niespodziankę, która z pewnością spodoba się graczom. Jest to pakiet podnoszący wydajność grafiki w telefonie, dzięki czemu jakość obrazu w wielu tytułach gier będzie cieszyć oko posiadaczy modelu przedstawionego na początku roku.
Smartfony

Samsung: Galaxy S10, łączność 5G i pierwszy składany smartfon

Samsung podczas konferencji Unpacked 2019 w San Francisco zaprezentował długo wyczekiwany składany smartfon. Była to największa niespodzianka tegorocznego eventu. Jednak obok urządzenia z giętkim ekranem, zostały zaprezentowane cztery nowe modele z linii S10. Nie zabrakło także gadżetów, które urozmaicają korzystanie z telefonów.
Motoryzacja

Dzięki Audi złapiesz zieloną falę

Nowa funkcja wprowadzona do samochodów marki Audi wskaże kierowcom jak szybko powinni jechać, aby nie tracić czasu na stanie na skrzyżowaniach. W Light Optimization Speed Advisory zostanie wyposażonych większość modeli z 2019 roku. Funkcja będzie działała na razie jedynie w Stanach Zjednoczonych.
Xiaomi

Hulajnogi Xiaomi podatne na hakowanie

Dostępne w wypożyczalniach hulajnogi elektryczne podbiły zeszłej jesieni ulice m.in. Warszawy i Wrocławia. Wcześniej podobne pojazdy na wynajem opanowały kilka miast w Stanach Zjednoczonych. Jednak nawet tak prosty pojazd może paść ofiarą ataku hakerskiego.
Druk 3D

Największy na świecie silnik rakietowy z drukarki 3D

Rakieta wyprodukowana przez brytyjską firmę Orbex dzięki zastosowanej technologii druku 3D, jest do 30 procent lżejsza i o 20 procent bardziej wydajna niż zwyczajne rakiety podobnej wielkości. Proces produkcji nowych silników skrócono do zaledwie 3-4 dni.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.