Krzysztof Bogacki

Sprzęt i akcesoria

Global Foundries testuje układy ARM 3D

3
ARM dołącza do producentów, którzy pracują nad układami tworzonymi warstwowo lub, co brzmi z pewnością lepiej, trójwymiarowo. Układy ARM 3D mogą oznaczać spore zmiany na rynku - zwłaszcza w urządzeniach IoT oraz sprzęcie wymagającym dużej wydajności - w tym także w smartfonach. Od rozpoczęcia badań, do wprowadzenia gotowego produktu na rynek jest jednak bardzo długa…
Sprzęt i akcesoria

Phison E18 – nowy kontroler obsłuży do 7000 MB/s

1
Wraz z nadejściem platformy AMD Ryzen 3 generacji przywitaliśmy też interfejs PCIe 4.0. Pierwszy kontroler dla nośników SSD korzystających z nowego interfejsu już jest na rynku. Tymczasem jego producent, firma Phison, zapowiedział już następcę - model oznaczony jako E18. Szykują się naprawdę szybkie SSD.
Sprzęt i akcesoria

Intel szykuje stacje robocze NUC Quartz Canyon

Z czym kojarzy się Intel NUC? Mały, na ogół także energooszczędny mini-PC do podstawowych zadań. Niech będzie, może Skull Canyon i Hades Canyon "nieco" burzyły ten wizerunek. To jednak wyjątki potwierdzające regułę. Jak się okazuje, wkrótce możemy zobaczyć NUC'i jeszcze silniej zrywające z dotychczasowym etosem serii.
Sprzęt i akcesoria

TEST: Corsair MP600 – pierwszy SSD na PCIe 4.0

Jedną z najważniejszych nowości wprowadzonych przez platformę AMD Ryzen 3000 jest obecność najnowszej wersji interfejsu PCIe. Czwarta odsłona standardu komunikacyjnego podwaja teoretyczną przepustowość poprzednika. Jaka jest praktyczna korzyść płynąca z wykorzystania nowego interfejsu w nośnikach danych?
intel xe Sprzęt i akcesoria

Intel Xe – szef projektu mówi o nadchodzących kartach

6
Intel jest gigantem w świecie CPU, ale jeśli chodzi o GPU firma od dawna nie może pochwalić się wielkimi sukcesami, ograniczając się jedynie do prostych iGPU. Jednak idzie nowe, konkretnie karty graficzne Xe. Szef zespołu tworzącego nowe karty, Raja Koduri, podsunął nam zakres cen, których możemy się spodziewać. Wynoszą one od 100 do 600 dolarów…
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.