Krzysztof Bogacki

komputer za 1200 złotych Procesory

TEST: Co potrafi tani komputer za 1200 złotych?

Przyznaję, że testowanie bardzo tanich konfiguracji jest ciekawe. Nigdy nie wiadomo czym zaskoczy sprzęt, na który pozwolić sobie może niemal każdy. Podczas gdy w przypadku drogich konstrukcji to zawsze walka powyżej granicy płynności w grach i wysoka wydajność użytkowa, w tanich maszynach dostajemy dreszczyk emocji. Niekoniecznie złych.
Gry

Microsoft: Streaming nie zabije konsol

Kareem Choudhry, wiceprezes działu gamingowego firmy, wypowiedział się w sprawie przewidywanego końca konsol. To ważny głos w dyskusji, bowiem pochodzi od przedstawiciela jednego z wiodących producentów konsol do gier. Dotąd głos w sprawie "streaming vs konsole" zabierali przedstawiciele producentów gier, nie sprzętu.
Tablety

Apple aktualizuje iPady

Gigant technologiczny z Cupertino odświeżył swoje dwie linie tabletów: iPad mini i iPad Air. Urządzenia otrzymają wydajny procesor A12 Bionic.
Raspberry Pi

NVIDIA prezentuje komputer Jetson Nano

NVIDIA wprowadziła właśnie swój pierwszy miniaturowy komputer mający konkurować z Raspberry Pi. Jest tani, a specyfikacja, jak na tę kategorię urządzeń jest dość imponująca. Brakuje jednak dwóch ważnych rzeczy. Jedną z nich jest społeczność, której Raspberry Pi NVIDIA może pozazdrościć.
Karty graficzne

Ray tracing uruchomimy także na kartach AMD

Crytek udostępnił demo, które ukazuje możliwości nowego silnika graficznego firmy. Poza ładną grafiką (jak to zwykle w kolejnych wersjach Cryengine) możemy zaobserwować śledzenie promieni w czasie rzeczywistym. I nie byłoby w tym żadnego zaskoczenia gdyby nie fakt, że do renderowania użyto... karty graficznej Radeon RX Vega 56!
Procesory

AMD także wyprodukuje „warstwowe” CPU

Podczas wydarzenia poświęconego tematyce wysokiej wydajności, AMD ujawniło, że pracuje nad nowymi projektami, które m.in. zawierają układ pamięci DRAM i SRAM umieszczony na wierzchu procesora. Rozwiązanie podobne jest w ogólnych założeniach do technologii Foveros 3D pokazanej przez Intela.
Gry akcji

Klasyczny FPS Blood otrzyma remake

Moda na retro-gaming jest wciąż żywa. Korzysta na tym Nightdive Studios, firma, która ma na swoim koncie już kilka remake'ów. Tym razem jednak studio bierze się za tytuł, który w 1997 roku słusznie uchodził za jedną z najlepszych gier FPS na rynku.
Smartfony

2 smartfony ASUS-a z nowym procesorem typu SiP

Te urządzenia nie byłyby niczym zaskakującym, gdyby nie układ, który zainstalował tajwański producent. Zamiast SoC, mamy SiP. Jak został skonstruowany procesor Qualcommu wykorzystany w modelach ZenFone Max Shot i Max Plus M2?
Karty graficzne

Premiera NVIDIA GeForce GTX 1660

NVIDIA systematycznie poszerze swoją ofertę, niesamowicie rozciągając ostatnio tzw. segment średni. Do znajdujących się w nim GeForce'ów RTX 2060 i GTX 1660 Ti dołącza dziś GTX 1660. Bez "Ti" w nazwie. Co potrafi?
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.