Krzysztof Bogacki

Smartfony

Honor Note 10 zobaczymy podczas IFA 2018

Smartfony Huawei i Honor (submarka należąca do chińskiego giganta) pojawiają się ostatnio jak grzyby po deszczu. Tuż po premierze Huawei Nova 3 oraz Nova 3i pojawiła się informacja o kolejnym modelu, czyli o Honor Note 10. Premierę będzie mieć dzień przed oficjalnym startem IFA: 30 sierpnia.
Smartfony

Potrójna premiera Huawei

Huawei zaprezentowało dwa nowe smartfony, jednocześnie wprowadzając na rynek procesor, mający być konkurencją dla Sanpdragona 710. Nova 3i (nie mylić z Nova 3) będzie kosztował około 300 dolarów (czyli około 1150 zł).

Gorilla Glass 6 – smartfony staną się pancerne?

według zapowiedzi producenta nowe szkło, które chroni ekrany smartfonów ma być dwa razy bardziej wytrzymałe, niż produkowane dotychczas. To dobra wiadomość dla wszystkich posiadaczy tzw. dwóch lewych rąk.

NVIDIA Jetson Xavier DevKit – szczegóły konstrukcji

Zestaw służący programistom do tworzenia oprogramowania dla SoC NVIDII jest niewielki i modułowy. Jego zużycie energii względem deklarowanej wydajności budzi uznanie. Co ciekawe, NVIDIA wyceniła sprzęt na ledwie 1299 dolarów (czyli niecałe 4900 złotych).
Notebooki

TEST: ASUS FX503VD – niedrogi laptop do gier

ASUS FX503VD to dziecko kompromisu. Producent musiał zmierzyć się z niełatwym zadaniem pogodzenia niskiej ceny z wydajnymi komponentami i możliwie najlepszą jakością. Sprawdźcie, jak się to tajwańskiemu producentowi udało.

50 urodziny Intela

Producent z Santa Clara od pół wieku wyznacza kierunki rozwoju komputerów.
Audio i wideo

Tonsil wprowadza kolumny Calipso 40

Model Calipso 40 firma Tonsil pokazała po raz pierwszy podczas targów Audio Video Show. Teraz nowość polskiego producenta wchodzi na rynek w cenie 2500 złotych za sztukę. Producent zapowiada, że wkrótce na rynku pojawi się 5 kolejnych zestawów audio.
Procesory

Intel Core 9 generacji będą działały na Z370?

Procesory Intela kolejnej generacji już jesienią. Tymczasem trwają spekulacje na temat tego, jakie płyty główne będą potrzebne, by uruchomić nowe CPU. Najnowsze aktualizacje BIOS-ów niektórych płyt głównych MSI są, zdaje się, wyjaśnieniem tej kwestii.