Krzysztof Dzik

Rozplątywanie cyfrowej sieci

Używanie sieci P2P w ramach lokalnej sieci LAN może się wiązać z koniecznością konfiguracji routera. Czasem też nasz system operacyjny buntuje się po chwili pracy z popularnym eMule'em. Pokazujemy, jak sobie poradzić z takimi problemami

Możesz to zrobić sam!

Codzienne użytkowanie LAN-u to szukanie odpowiedzi na pytania związane z jego konfiguracją i wydajnością, a także usuwanie awarii. W tym artykule znajdziesz omówienie najważniejszych problemów spotykanych w małych sieciach LAN

Rozruch kontrolowany

Kilka systemów na jednym dysku to obecnie niemal norma. Do sprawnego żonglowania nimi zwykle wykorzystujemy dostępne w każdym OS-ie programy ładujące, tzw. bootloadery. A może warto skorzystać z dodatkowego menedżera startu?

Domowy stół montażowy

Już niewielkim nakładem sił i środków da się stworzyć domowe studio pozwalające przeprowadzać wiele operacji na zbiorach multimedialnych. Odpowiednie i - co ważne - często darmowe oprogramowanie bez trudu znajdziemy w Internecie

Bogaty warsztat

Nie tylko mała sieć osiedlowa może być przyczyną bólu głowy. Czasami nawet proste - wydawałoby się - połączenie paru domowych komputerów sprawia kłopoty. Jakich programów użyć, by się z nimi ostatecznie rozprawić?

Bogaty warsztat – system

Gdy jesteśmy jeszcze komputerowymi nowicjuszami, często zadajemy pytania ekspertom - oni znają "magiczne" sztuczki i wiele programów, które mogą rozwiązać nasze problemy. Przedstawiamy ich porady dotyczące tajników pracy z systemem Windows

System w opałach

Tuż po instalacji Windows XP stanowi łatwy cel zarówno dla zaawansowanych hakerów, jak i wszelkiej maści domorosłych włamywaczy. Co zrobić, by nasz pecet nie był narażony na ataki z sieci lokalnej czy Internetu?

Niespodzianki Billa

Nowe Okna to nowe problemy. I to niekoniecznie z powodu niedbałości programistów - po prostu trzeba się "przestawić". Mamy nadzieję, że dzięki niniejszemu artykułowi będzie to trochę prostsze.

Gdy opadają ręce

Każdemu użytkownikowi peceta zdarzają się czasem kłopoty z niedziałającą kartą graficzną czy drukarką USB. Tymczasem sposób rozwiązania problemów bywa na ogół prosty.
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.