Maciej Laskus

Machaj rękoma, zamiast klikać Trendy

Machaj rękoma, zamiast klikać

Rozpoczyna się rewolucja mająca wykończyć myszy. Oczywiście mowa o myszach komputerowych. Futurystyczne interfejsy rodem z twórczości science fiction trafiły już do sprzedaży.
Egzoszkielet HAL-5 Trendy

I ty zostaniesz Iron Manem

Naukowcom udało się zrealizować kolejny pomysł twórców science fiction. W Japonii trafił już do sprzedaży pierwszy egzoszkielet. Strój, który sprawia, że nosząca go osoba może być nawet 10 razy silniejsza.
Założyciele google Trendy

Kronika Chip-a: Google

Najpopularniejsza wyszukiwarka świata została stworzona dziesięć lat temu. CHIP wyjaśnia, dlaczego "szukanie w Internecie" bywa już określane jako "googlowanie" i dlaczego przeszukiwanie stanowiło jedynie początek.
grafika-3d Trendy

Mistrzostwa grafików

Polak zajął pierwsze miejsce w tegorocznej edycji ogólnoświatowego konkursu sztuki cyfrowej NVArt. Pokazujemy, jak powstawała zwycięska praca.
notebook wyświetlający zmiany sejsmiczne Trendy

Web 2.0 wychodzi poza Sieć

Społecznie aktywni internauci zrewolucjonizowali Internet. Teraz komputer może pomóc w wykrywaniu trzęsień ziemi, a telefon uprzedzić innych o korku na autostradzie.
urządzenie odczytujące fale mózgowe Trendy

Myśl, zamiast klikać

Wkrótce do grania nie będziemy potrzebować joysticka, pada, klawiatury czy myszki. Wystarczy, że założymy na głowę hełm odczytujący fale mózgowe.
Telewizja w komórce Trendy

TV w komórce w praktyce

Prawdopodobnie już wkrótce wszyscy będziemy mogli korzystać z cyfrowej telewizji mobilnej. CHIP ocenia, jak wygodne i nowatorskie w porównaniu z tradycyjną telewizją jest to rozwiązanie i dlaczego mało kto będzie je wykorzystywał.
Meraki za darmo rozdaje mieszkańcom urządzenia wzmacniające sygnał, dzięki którym zasięg ich sieci Wi-Fi jest większy. Trendy

Miasto z dostępem do Internetu

San Francisco będzie pierwszą metropolią, której mieszkańcy otrzymają powszechny i darmowy dostęp do Internetu. Za tym przykładem chcą pójść inne duże miasta, także w Polsce.
Trendy

Jaki piękny wirus

Fala wirusów zalewa Internet. A tymczasem amerykański artysta i informatyk stworzył serię komputerowych wizualizacji tego, jak mogłyby wyglądać złośliwe programy.
Eksport fałszywek. Klony znanych urządzeń sprzedawane są nie tylko w Chinach. Nawet w Stanach Zjednoczonych często znajdują się na półce sklepowej obok oryginalnych produktów, konkurując z nimi pod względem ceny. Trendy

Chińskie podróbki znanych urządzeń

Chińczycy, którzy są w stanie podrobić niemal dowolny produkt, zaczynają... ulepszać oryginalne projekty. CHIP prześledził, ile czasu mija, zanim podróbka trafi z chińskiej fabryki na polskie aukcje internetowe.
Izba Lordów wyraziła zgodę na to, by McKinnona sądzono w Stanach Zjednoczonych. Trendy

Haker na tropie UFO

Szkockiemu hakerowi grozi 70 lat więzienia za "działania wywrotowe", czyli włamania do systemów komputerowych amerykańskiej armii. Szkot tymczasem twierdzi, że nikogo nie sabotował, a jedynie szukał dowodów na istnienie UFO. I podobno je znalazł.

Pomysłowy Szwed

Twórca serwisów Kazaa i Skype jest mistrzem w zarabianiu na usługach, które nie przynoszą dochodów

Własny biznes

Używasz sieci bezprzewodowej i zauważyłeś, że Internet działa Ci coraz wolniej? Być może to zasługa Twojego lenistwa podczas konfiguracji punktu dostępowego i sąsiadów, którzy dzięki złym ustawieniom korzystają z łącza wbrew Twojej woli

Nasz darmowy sklep

Używasz sieci bezprzewodowej i zauważyłeś, że Internet działa Ci coraz wolniej? Być może to zasługa Twojego lenistwa podczas konfiguracji punktu dostępowego i sąsiadów, którzy dzięki złym ustawieniom korzystają z łącza wbrew Twojej woli

Przyjaciele z Sieci

Twórcy serwisów internetowych, które skupiają internautów w tzw. społeczności, twierdzą, że era wizytówek się już skończyła. Dziś ważne kontakty nawiążemy tylko wtedy, gdy staniemy się członkami takich grup jak Ogniwo czy Grono

Podziel się łączem

Jesteś w zasięgu hotspota, ale nie możesz z niego skorzystać ze względu na wysokie koszty? Zapomnij o tym, już niedługo sieć bazująca na wymienianiu się dostępem do Internetu może zawojować cały świat

Wyszukiwacze

Twórcy Google'a nie chcieli zostać biznesmenami. Ponieważ jednak nie znaleźli chętnego na kupienie ich wyszukiwarki, założyli firmę i dzisiaj są miliarderami

Szukaj i zarabiaj

Bill Gates zapowiada, że będzie dzielił się z internautami zyskami z reklam publikowanych w serwisie MSN. Czy jest to tylko chwyt marketingowy giganta z Redmond, który czuje na karku oddech Google'a?
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.