Marek Staniewicz

Mitnick i inni

Haker wciąż kojarzy się z romantycznym włamywaczem. Coraz częściej jednak jego miejsce zajmuje pozbawiony skrupułów sieciowy szperacz.

W trzeci wymiar

Być może już niedługo komunikatorów internetowych nie będziemy wykorzystywali tylko do rozmowy, ale również do wirtualnej przejażdżki samochodem i robienia zakupów.

Hi-tech pod strzechą

Coraz więcej gadżetów elektronicznych staje się obiektem zainteresowań domowych użytkowników. Nic dziwnego - ceny tych urządzeń spadają, a możliwości rosną.

Król jest nagi

"Wielkość ma znaczenie" - tak przynajmniej twierdzą filmowcy. Czy tegoroczna edycja targów Comdex Fall potwierdza to stwierdzenie?

Żegnaj, darmowy Internecie?

Być może już niedługo będziemy musieli zapłacić za zapoznanie się z treścią zamieszczoną w polskich serwisach i portalach. Wciąż jednak nie wiadomo, w jaki sposób pobierane będą opłaty za odwiedzenie tych stron.

Kino za siedmioma górami

Ceny filmów wydawanych na płytach DVD w Polsce mogą przyprawić o zawrót głowy. Dlatego warto zwrócić uwagę na tańszą i lepszą ofertę zagranicznych sklepów internetowych.

Przed burzą

Od zamachu na wieże WTC minął rok. Nie oznacza to jednak, iż minęła groźba cyberataków ze strony terrorystów.

Slideshow z wakacji

Zapewne nieraz chcieliśmy przygotować z naszych wakacyjnych zdjęć efektowną prezentację. Program Nero Burning ROM oferuje wykonanie takiego pokazu w formacie Video-CD.

Z bitów na papier

Część naszych cyfrowych fotografii z pewnością będziemy chcieli mieć w naszym domowym albumie. Warto więc zlecić wykonanie odbitek jednemu z fotolabów działających w Sieci.

Róbta, co chceta!

Minęły już czasy, gdy zdjęcia cyfrowe wyraźnie ustępowały jakością swoim starszym analogowym braciom. Dziś fotografia cyfrowa oferuje swoim użytkownikom znacznie więcej możliwości niż posiadaczom tradycyjnych "lustrzanek".

Małe, ale jare

Wakacje wcale nie muszą oznaczać czasowej rezygnacji z naszego ulubionego zajęcia - siedzenia przed komputerem. Wystarczy tylko skorzystać z elektronicznych gadżetów, by zaspokoić pecetowy głód podczas letniego wypoczynku.

Monopol oświecony

Minęło już 10 lat od rozpoczęcia procesu demonopolizacji polskiego rynku telekomunikacyjnego, ale pozycja Telekomunikacji Polskiej SA wciąż pozostaje niezagrożona. Czy istnieje szansa, że sytuacja ta ulegnie zmianie w najbliższym czasie?

Sieć z e-lektrowni

Połączenie z Internetem bez kabli, linii telefonicznej, wysokich opłat, a w dodatku charakteryzujące się wysokimi transferami - któż z nas nie chciałby korzystać z takiej usługi? Tego typu rozwiązanie oferuje technologia PLC.

Bity zamiast pióra

W przyszłym roku wejdzie w życie ustawa o podpisie elektronicznym. Umożliwi nam ona dokonanie operacji finansowych czy wysłanie rozliczenia podatkowego przez Internet.

Wszystkie ślady prowadzą do Sieci

Internet dostarcza coraz więcej materiałów, które mogą pomóc w prowadzeniu śledztwa w sprawie zamachów terrorystycznych w Nowym Jorku i Waszyngtonie.

Dezinformatyzacja

W tych wyborach popularyzację Internetu obiecują przedstawiciele wszystkich partii. Próbujemy rozróżnić, co z tego jest kiełbasą wyborczą, a co... wymogła na naszych władzach Unia Europejska.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.