Mariusz Sikorski

Kronika Chip-a: Internet i WWW

Żaden inny typ mediów nie miał na nas w ciągu ostatnich lat tak dużego wpływu, jak Internet. Ponad dwa i pół miliarda ludzi jest codziennie online, a pierwotnie ten wynalazek miał chronić tzw. wolny świat przed rakietami Sowietów.

Kronika Chip-a: Nawigacja GPS

Poręczne nawigacje samochodowe bezpiecznie wiodą swoich właścicieli do celu, wskazując im drogę na czytelnym wyświetlaczu. Zanim jednak pojawiły się te zmyślne urządzenia, NAWIGACJA ROZWIJAŁA SIĘ PRZEZ 6 TYS. LAT. Czemu aż tak długo? Dowiecie się z poniższego artykułu.
maszyna do glosowania Trendy i wydarzenia

Hakerzy mają nowe cele

Potrafią sparaliżować elektrownię atomową, manipulować wynikami wyborów i podrabiać nowoczesne bilety komunikacji miejskiej – a na dodatek spotykają się raz do roku, by podyskutować o swoich wyczynach. Dziennikarz CHIP-a pojechał na KONFERENCJĘ HAKERÓW i zdobył tam wiedzę o stwarzanych przez nich nowych zagrożeniach.
Ekosystem RFID Trendy i wydarzenia

Bądźmy ometkowani!

Znane z supermarketów metki RFID wkrótce bardzo ułatwią nam codzienne życie. Będziemy mogli sprawdzić, gdzie zapodzialiśmy klucze albo co w danej chwili robią nasi znajomi. Jednocześnie stanowią one jednak kolejne poważne zagrożenie dla naszej prywatności.
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.