Mateusz Gołębiewski

Gry i filmy

E-sportowe zawody uczelni wyższych

Amerykańskie uczelnie uruchomią międzyuczelniane rozgrywki e-sportowe. Na razie chęć udziału w takich zawodach wyraziło osiem uniwersytetów, które prowadzą u siebie profesjonalne drużyny. Start rozgrywek zaplanowano na jesień. Tymczasem akademickie zawody w sporty elektroniczne organizowane są także w Polsce.
Gry i filmy

Już ćwierć miliarda ludzi gra w Fortnite

Po zaledwie osiemnastu miesiącach na rynku "Fortnite" jest światowym liderem pod względem liczby zarejestrowanych graczy. Według danych Epic Games, w battle royale bawi się 250 milionów zarejestrowanych użytkowników. Rywal "Fortnite" - "Apex Legends" - rozkręca się szybko, ale ma dużo do nadrobienia. I jest jeszcze trochę nieoczekiwany konkurent, czyli "FIFA".
Smartfony i tablety

Dziurka w Galaxy S10 nie musi szpecić

Chyba każdy kto widział choćby zrzut ekranu najnowszych Samsungów zastawiał się jak zamaskować nietypowy otwór w wyświetlaczu. Na szczęście kreatywność internautów nie zna granic. Wśród tapet wykorzystujących otwory w ekranach Galaxy S10 można znaleźć nawiązania do gier i filmów science-fiction.
Prawo i polityka

Unia chciałaby skuteczniej opodatkować gigantów IT

W Unii Europejskiej podatki od firm świadczących usługi cyfrowe pobiera ten kraj, w którym przedsiębiorstwo ma siedzibę. Często jednak koncerny wypracowują przychód w innych państwach i niekoniecznie tam płacą. Projekt podatku od tzw. obecności cyfrowej Komisja Europejska zaproponowała już rok temu. Ale pomysł nie wszedł w życie, bo blokują go rządy Szwecji, Danii i Irlandii.
Cyberbezpieczeństwo

Hakerzy zaatakują w eurowybory?

Zdaniem ekspertów od cyberbezpieczeństwa, pytanie nie brzmi czy, ale w jaki sposób hakerzy będą ingerowali w majowe wybory do Parlamentu Europejskiego. Nowych europosłów mamy wyłonić 26 maja. Z danych FireEye wynika, że na celowniku przestępców są ministerstwa obrony i spraw zagranicznych wielu krajów.
Programy i systemy

Jedna aplikacja dla iOS-a i macOS-a

Apple planuje duże zmiany w programistycznym pakiecie Software Development Kit. A za rok może też porzucić Intela na rzecz swoich układów opartych o architekturę ARM. Tym samym już nie tylko telefony i tablety, ale też komputery firmy z USA miałyby apple'owskie procesory.
Internet i sieci

Skandal z reklamami na YouTube’ie przestrogą dla rodziców

Disney, Dr Oetker, McDonalds i Nestle wycofały swoje reklamy z Youtube po tym jak okazało się, że pod treściami na portalu bezkarnie oznaczali się uczestnicy pedofilskich forów internetowych. Mimo, iż filmy nie zawierały niedozwolonych treści mogą być przestrogą dla rodziców chcących pochwalić się zdjęciami swoich pociech w internecie.
Nauka i technika

KRY – szwedzki pomysł na zdalne wizyty u lekarza

Ludzie już dawno oswoili się z zakupami przez Internet, aplikacjami randkowymi, które zastąpiły biura matrymonialne, czy załatwianiem spraw urzędowych on-line. Może czas, by przenieść również wizyty lekarskie do sieci? Taki pomysł mają Szwedzi. Argumentują przy tym, że nawet połowa konsultacji mogłaby się odbyć za pomocą specjalnej aplikacji.
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.