Mateusz Sikorski

Wczoraj pocztówka i gołębie, dziś portale społecznościowe i emaile. Technologie komunikacji rozwijają się w bardzo szybkim tempie. Smartfony

Kronika CHIP-a: Komunikacja

Dawniej list szedł do nadawcy tygodniami. Obecnie wiadomości wysyłane są błyskawicznie, a dzięki urządzeniom mobilnym można odbierać je w dowolnym miejscu i o każdej porze.

Kronika Chip-a: Lustrzanki

Osoby pragnące uzyskać najwyższą jakość obrazu sięgają po lustrzankę. Gdy patrzymy na dzisiejsze lustrzanki cyfrowe, trudno sobie wyobrazić, że technika zapisu fotografii jest już bardzo, bardzo stara.

Kronika Chip-a: Kino w domu

Hity filmowe są ciekawe niezależnie od tego, czy oglądamy je w kinie czy w domu. Zanim jednak w naszych domach zagościły zestawy kina domowego z odtwarzaczami płyt optycznych i dysków multimedialnych, na salonach królowały siermiężne magnetowidy, a przez rynek przetaczały się kolejne wojny formatów.

Kronika Chip-a: Gry komputerowe

Od Ponga po Wii: kiedyś gry oferowały prostą, biało-czarną grafikę, dzisiaj to prawdziwe WIRTUALNE ŚWIATY, w których granica między fikcją i rzeczywistością jest coraz mniej wyraźna.
DARPA Challenge 2004 - Udział w zawodach wzięło łącznie 100 uczestników, ale żaden z nich nie minął linii mety. Wszyscy utknęli w piasku. Motoryzacja

Kierowca w bagażniku

Siedząc za kierownicą i pędząc po autostradzie, będziesz mógł czytać książkę, bezkarnie gadać przez komórkę, a nawet sączyć piwo. O ile w ogóle w twoim samochodzie będzie kierownica, bo tak naprawdę kierować będzie komputer.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.