Michał Adamczyk

Podpisy na okładce płyty polskiej edycji filmu

Czy ludzie będą chcieli stać się robotami?

W końcu obejrzałem film "Człowiek przyszłości" ("The Bicentennial Man"). To nie żadna nowość 3D, ale licząca już ponad 10 lat pozycja bazująca na książce Isaaca Asimova pt. "Pozytronowy człowiek". Mało który tytuł SF tak umiejętnie wykorzystuje fikcję do stawiania bardzo poważnych pytań naukowych o przyszłość ludzi i robotów.

Gdzie są obiecane filmy 3D?

Producenci telewizorów, projektorów i odtwarzaczy zapowiadają kolejne modele potrafiące wyświetlać obraz postrzegany jako 3D. Sporo Polaków już taki sprzęt nawet kupiło. Cóż z tego skoro próżno szukać na polskim rynku filmów wydawanych w wersjach 3D.

Mapa korków! Na żywo! W Polsce!

Zazwyczaj nie używam nawigacji jak jeżdżę po Warszawie, bo poruszam się dobrze znanymi drogami. Wybierając trasę, bazuję na doświadczeniu, którędy w danym dniu o danej porze najszybciej przejadę. Ten sposób, niestety, czasami zawodzi. W przeciwieństwie do aktualizowanej na bieżąco rzeczywistej mapy korków na drogach!

Telewizor i pilot zdalnego sterowania w jednym

Sieć domowa to ostatnio nośny temat, więc nie dziwi fakt, że pojawia się sporo urządzeń, które można do niej podłączyć. Ericsson IPTV Remote to kolejne z nich. Pozwala sterować poprzez sieć różnymi urządzeniami multimedialnymi, m.in. telewizorem, komputerem i telefonem komórkowym.

Projektor 3D za małe pieniądze

Acer wprowadził projektor potrafiący wyświetlać obraz odbierany przez nasz wzrok jako trójwymiarowy. Wykorzystuje on rozwiązanie Nvidia 3D Vision. Co ważne, jak na jeden z pierwszych domowych projektorów 3D nie jest specjalnie drogi - kosztuje około 2300 zł.

Mandaty za posiadanie nawigacji GPS!

Przejechałem w ostatnich dniach ponad 2000 km po polskich drogach. Zazwyczaj ignorowałem wskazówki nawigacji GPS, bo niestety nie uwzględnia ona ani nowych dróg (które powoli, ale jednak się pojawiają), ani dokuczliwych remontów. Nie spodziewałem się natomiast, że za posiadanie GPS-u można dostać mandat!!!
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.