Microsoft

Mega Datacenter Microsoft w Dublinie, pierwsza tego typu inwestycja firmy w Europie Dyski internetowe i serwery

Ekologiczny wymiar Chmury

Nieco inna jest motywacja implementowania chmury prywatnej, a inna wykorzystania chmury publicznej, ale w obydwu przypadkach gra toczy się poza innymi obszarami oszczędności, także o bardziej optymalne wykorzystanie sprzętu.
IT w małej i średniej firmie

Kompleksowe zarządzanie infrastrukturą datacenter

Wdrożenie systemu operacyjnego czy nawet aplikacji często nie stanowi już problemu, podobnie jak sprawne przeprowadzenie konfiguracji usług świadczonych przez infrastrukturę IT. W dzisiejszej rzeczywistości kluczowe jest zapewnienie odpowiedniego, gwarantowanego w ramach SLA, poziomu ich świadczenia, tak aby usługa, z której korzysta klient była dostępna na jego żądanie i w akceptowalnym przez niego czasie.
W firmach MŚP w dalszym ciągu brakuje zrozumienia co do tego, jak bardzo nowe technologie mogą usprawnić ich działalność biznesową IT w małej i średniej firmie

Jak obniżyć koszty komunikacji i współpracy w firmie MŚP?

Małe i średnie przedsiębiorstwa w Polsce często traktują zakupy nowych technologii bardziej jak koszt, niż inwestycję. Nie dostrzegają także korzyści, jakie mogą osiągnąć dzięki zastosowaniu rozwiązań informatycznych. Tymczasem, właśnie dzięki nowoczesnym i prostym w obsłudze narzędziom do komunikacji, firma może istotnie ograniczyć wydatki na podróże i dojazdy oraz rozmowy telefoniczne i inne koszty biura, oszczędzając…
IT w małej i średniej firmie

Sygnity w chmurze Microsoft

Spółka Sygnity wdrożyła u siebie i jednocześnie rozpoczęła sprzedaż rozwiązania Microsoft Office 365, poszerzając tym samym ofertę firmy o usługi doradcze w obszarze wdrożeń cloud. Nowa oferta będzie skierowana do klientów z trzech kluczowych dla spółki sektorów: bankowo-finansowego, publicznego oraz utilities. Sygnity będzie największym partnerem Microsoft w zakresie sprzedaży tych rozwiązań na polskim rynku. Dzięki…
IT w małej i średniej firmie

Migracja Seleny do chmury Microsoft

Selena, globalny producent i dystrybutor z branży chemii budowlanej, chcąc ujednolicić i uprościć komunikację wewnątrz firmy, a także administrowanie, aktualizowanie oraz zarządzanie zasobami informatycznymi, zdecydowała się wdrożyć rozwiązania Microsoft Office 365 oraz Windows Intune 2.0. Rezultat tych wdrożeń pomaga zwiększyć efektywność działań firmy i obniżyć koszty obsługi infrastruktury IT. Z nowych narzędzi, jakich dostarczają oba…
Office to jeden z najchętniej wykorzystywanych pakietów biurowych na świecie Innowacje

Office 365 a Office 2010, czyli co zyskujemy po przejściu do chmury

Wraz z popularyzacją przetwarzania w chmurze możemy znaleźć coraz więcej produktów informatycznych oferowanych jako usługi. Microsoft jest jednym z głównych graczy w tej branży, a Office 365 jest tego koronnym przykładem. To oprogramowanie biurowe oferowane nie jako fizyczny produkt, jakim jest Office 2010, a właśnie jako usługa w chmurze.
Innowacje

Case study: Wirtualizacja w Centrum Nauki Kopernik

Dzięki wdrożeniu rozwiązań Microsoft, umożliwiających wirtualizację środowiska IT, Centrum Nauki Kopernik zwiększyło wydajność infrastruktury IT i może szybciej reagować zarówno na potrzeby klientów, jak i na pojawiające się problemy techniczne.
Innowacje

Wirtualizacja to za mało

Dzięki wirtualizacji spadają koszty infrastruktury i rośnie elastyczność, ale równocześnie zarządzanie systemem jest bardziej złożone i tym samym droższe. Tylko kompletne rozwiązanie cloudowe pozwala obniżyć koszty zarówno infrastruktury, jak i zarządzania systemami IT.
Innowacje

Pulpit – wirtualizacja i zarządzanie

Mobilizowanie pracowników do bycia bardziej produktywnym wymaga sprostania ich oczekiwaniom względem środowiska pracy. Użytkownicy chcą dzisiaj łatwego i bezpiecznego dostępu do aplikacji i systemów niezbędnych do wykonywania pracy z dowolnego miejsca i na różnorodnych urządzeniach. Chcą tego teraz, a nie w nieokreślonej przyszłości.
Innowacje

Office 365 FAQ

Przeczytałeś już wszystko, co mogłeś lub mogłaś na temat Office'a 365 i dalej pewne rzeczy są dla ciebie niejasne? Przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
Innowacje

Co daje przesiadka na Windows Server 2008 R2

Windows Server 2008 R2 to najlepszy upgrade dla twojego centrum danych. Dzięki niemu twoja infrastruktura będzie wydajna, dobrze zarządzana i bezpieczna. Równocześnie będzie można w pełni wykorzystać nowe rozwiązania bazujące na prywatnej i publicznej chmurze.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.