Monika Mamakis

Prezenty „last minute”!

Jest sobota. Wigilia jutro. W sklepach tłumy. Dzieci płaczą, kolejki po wszystko, w tych kolejkach ludzie z obłędem w oczach i siankiem we włosach. Aniołek w prześcieradle wciska opłatki "co łaska" ("Panie szanowny 5 dych się należy"). A prezentów nie ma, bo jak co roku zaskoczyły Was święta (niczym zima drogowców). Radzimy, co kupić w…

Modyfikowany węgiel – najnowszy serial Netflixa

Tym razem Netflix przygotował nie lada gratkę dla fanów twórczości Richarda Morgana i cyberpunkowych powieści. Pierwszy odcinek serialu pt. "Modyfikowany węgiel" ("Altered Carbon") będzie miał premierę za niespełna dwa miesiące, bo już 2 lutego.

Słuchawki z ograniczeniem głośności

Uszkodzeniem słuchu zagrożonych jest od 5 do 10 proc. młodych ludzi. Co piąte dziecko w szkole ma jakąś wadę słuchu. Eksperci uważają, że winne jest m.in. zbyt głośne słuchanie muzyki. Ponieważ lepiej zapobiegać niż leczyć, warto wybrać słuchawki, w których po prostu nie da się zbyt głośno słuchać muzyki.
Ekologia

Fairphone i Apple najbardziej ekologicznymi firmami IT

Branżę nowych technologii oceniła organizacja Greenpeace. Zwracała uwagę m.in na stosowanie w produkcji chemikaliów i na informacyjną przejrzystość. W środku stawki - Microsoft i Sony. Na końcu ekologicznego zestawienia znalazły się firmy z Chin i amerykański sklep internetowy.

Ori and the Blind Forest

Moon Studio opublikowało właśnie krótki film wideo, pokazujący szereg ulepszeń, jakie pojawią się w drugiej części gry.

LG G6 aż o… 1300 złotych taniej

Może jeszcze nie wszyscy myślą o gwiazdkowych prezentach, ale już teraz warto się rozglądać za dobrymi okazjami. Taką może być najnowsza cena LG G6. Promocja jest bardzo przyjemna dla portfela.
Konkursy i turnieje

Gamingowa Marka Roku dla ASUS-a

ASUS zdobył główną nagrodę CHIP-a. Ale wyróżniliśmy producentów urządzeń, podzespołów i akcesoriów dla graczy także w 13 szczegółowych kategoriach. O tym kto wygrał, zdecydowały wasze głosy, oddawane przez kilka dni w konkursowej ankiecie.
Asus Zenfone 3

Wyciekły pierwsze informacje o nowych Zenfone’ach

Nie wiemy, czym kieruje się firma Asus identycznie nazywając swoje smartfony. Często dopiero zerknięcie na kod lub lub specyfikację pozwala rozróżnić jeden model od drugiego. Dotyczy to również linii Zenfone 4, także tych najnowszych modeli, których pierwsze dane pojawiły się w sieci.
Trendy

Wspaniały 25 maja – noś bez dla Terry’ego Pratchetta

Dla miłośników fantastyki, a szczególnie twórczości Terry'ego Pratchetta, 25 maja to Dzień Noszenia Bzu. Tego właśnie dnia, w należącej do cyklu "Świata Dysku" książce "Straż Nocna" lud Ankh-Morpork wyszedł na barykady, walcząc o "Prawdę, Sprawiedliwość, Wolność, Miłość w Przystępnych Cena i Jajko na Twardo". Ale na tym historia się nie kończy.
Wyświetlanie obrazu

Prawdziwe kino w domu

Do tej pory zakup projektora wydawał się fanaberią, z kilku względów: wysoka cena, kiepska jasność i natrętny szum urządzenia.Tymczasem do testów dostaliśmy model HD27 firmy Optoma, który wymienionych wad jest zdecydowanie pozbawiony. Cena sprzętu jest przyzwoita (choć naturalnie zawsze mogłoby być taniej), jasność znakomita, a szum ograniczony do minimum. Czegóż chcieć więcej?