Paweł Leśniorowski

Płaska wizja szczęścia

Coraz intesnywniejsza kampania reklamowa nakłania nas do kupna monitora LCD. Na przykładzie kilkunastu nowych modeli sprawdźmy czy technologia ta dojrzała by zastąpić urządzenia z tradycyjnym kineskompem.

Dziewiąte wrota

O tym, jak w najbliższej przyszłości wyglądać będą trójwymiarowe gry, zadecyduje między innymi najnowszy zestaw bibliotek Microsoftu - DirectX 9.

Cyfra i wizja

Zniechęca Cię słaba jakość tradycyjnych magnetowidów? Nie zadowala odtwarzacz DVD? Zbuduj sam pecetowy cyfrowy magnetowid, by cieszyć się bogactwem możliwości zapisu cyfrowego.

Skąd ten pęd?

Magistrala PCI powoli dobiega kresu swych dni. Opracowano kilka uzupełniających się koncepcji na jej zastąpienie. Która z nich zwycięży?

Powrót Jedi

Firma Matrox, niedawny przodownik na rynku układów i kart graficznych, za sprawą nVidii stała się akceleratorowym outsiderem. Na szczęście Kanadyjczycy w zaciszu swoich laboratoriów przygotowali szczegółowy plan kontrataku.

Bomba poszła w górę

Karty graficzne z układami GeForce4 Ti 4400 i 4600 oraz klony ATI Radeona 8500 są już w sprzedaży. Okazuje się jednak, iż nawet pomijając kwestię wysokich cen, nie są to produkty dla każdego.

Smok i smoczek

Wprowadzenie do sprzedaży układów GeForce4 to według nVidii wydarzenie przełomowe. Trudno się temu dziwić, zważywszy na szeroką ofertę procesorów graficznych i ich zróżnicowane możliwości.

Jaki paraGRAF?

Po styczniowej premierze GeForce4 do sklepów trafiają nowe karty graficzne. Przetestowaliśmy 26 kart na najnowszych układach czołowych producentów. Jak wspomniane chipy nVidii sprawiają się w stosunnku do innych urządzeń?

Podwójnie otwarty

Standard programowania grafiki 3D OpenGL zdaje się w okienkowym świecie tracić grunt pod nogami. Dzieje się tak za sprawą dynamicznie rozwijanej przez Microsoft platformy DirectX.

Kolejne wcielenie „agiepa”

Złącze graficzne AGP przestało już zaspokajać apetyt na dane najnowszych akceleratorów 3D. Przyszedł więc czas na poszukanie nowego rozwiązania. Czy AGP 8× ma szansę stać się powszechnie stosowanym standardem?

SDI – bliżej… normalności

Telekomunikacja Polska pod koniec ubiegłego roku wprowadziła pilotażowo usługę o obiecującej nazwie Szybki Dostęp do Internetu. Czy poprawi się, dotąd nie najweselszy, los polskiego internauty? Z pewnością wielu z nas zna bolączki związane z korzystaniem z Internetu za pośrednictwem łącza komutowanego. Modem analogowy stanowi wprawdzie najprostszą metodę dostępu do Sieci, ale związane z nią wady…

Arystokracja masowa

SCSI - magiczne słowo kojarzące się większości z nas z urządzeniami o ponadprzeciętnej wydajności, niezawodności i... cenie. Aby skorzystać z określanej tym mianem technologii, należy wyposażyć komputer w odpowiedni kontroler. Czym różnią się od siebie dostępne modele? Dla większości domowych użytkowników komputerów PC pojęcie SCSI budzi raczej egzotyczne niż praktyczne skojarzenia. Jednak w przypadku osób…
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.