Piotr Bonarski

Excel na WWW!

Chcesz tworzyć własną stronę WWW, a nie znasz ni w ząb HTML-a? Być może rozwiązaniem jest Contribute 2, zwłaszcza w połączeniu z nową technologią FlashPaper

Zrób ją sam!

Nie masz ochoty na naukę HTML-a, a chciałbyś mieć swoją stronę WWW? Nic prostszego - istnieją programy, dzięki którym dokumenty internetowe może tworzyć nawet laik.

WinOS na Twoim dysku

Okna są niewątpliwie najpopularniejsze, ale czy na pewno najdoskonalsze? Konkurencyjne systemy operacyjne oferują mechanizmy, które warto zaadaptować na potrzeby Windows.

Vademecum webmastera

Projektowanie stron WWW staje się coraz łatwiejsze i dostępne dla każdego. Warto jednak poznać zasady tworzenia dobrych stron - jeszcze przed przystąpieniem do pracy.

Zatrzeć ślady

Po naszych internetowych wędrówkach zawsze zostają ślady i wiele tymczasowych plików, zaśmiecających dysk. Evidence Eliminator pozwala posprzątać te "śmieci" oraz usunąć np. wpisy z pól Uruchom czy Wyszukaj plik.

Xara 3D

Większość początkujących webmasterów cierpi na niedomiar elementów graficznych, ozdabiających strony WWW. Teraz to już przeszłość - większość animowanych "gadżetów" wykonamy za pomocą Xary 3D.

Zamiast bazy danych…

Zapewnienie aktualności złożonej witrynie WWW nie musi oznaczać korzystania z drogich technologii bazodanowych. Czasem dobrym rozwiązaniem będzie nowa propozycja firmy Macromedia - program o nazwie Contribute.

Tkacz marzeń

Fani Dreamweavera z niecierpliwością czekają zapewne na kolejną edycję tego programu. Czy spełni on rosnące oczekiwania użytkowników?

Kryptonim MX

Na kolejną wersję słynnego Flasha przyszło nam czekać dwa lata. Okazuje się jednak, że producent i tym razem nie zawiódł nadziei twórców internetowych animacji.

Frontalny atak

GoLive jest "kombajnem" do tworzenia rozbudowanych witryn WWW. Czy nowa wersja programu pozwoli firmie Adobe zdominować kolejny segment rynku software'owego?

Dziel i rządź

Zarządzanie Uniksem za pomocą poleceń w trybie tekstowym jest wydajne, ale nie zawsze wygodne. Czasem lepiej wykorzystać do tego celu... przeglądarkę WWW.

Pomocnik PHP 1.2

PHP to jeden z bardziej popularnych języków używanych do tworzenia stron WWW. Dzięki Pomocnikowi PHP szybko uporamy się z zadaniem napisania skryptu, a dołączona do programu pomoc ułatwi nowicjuszom naukę tego języka.

Nokia WML Studio

Nokia znana jest z produkcji dobrych telefonów komórkowych, ale nie zapomniała też o twórcach serwisów WAP. Nokia WML Studio to wymarzone narzędzie graficzne dla programistów internetowych stron oglądanych za pomocą telefonów GSM.
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.