Piotr Tomaszewski

Starszy Pan

Synonim programu do komputerowego projektowania - AutoCAD - doczekał się kolejnej wersji. Edycja 2004 to wiele ulepszeń, na które czekali inżynierowie.

Se-Ma-For

Chcąc pójść w ślady twórców gry Neverhood, musimy sami pracowicie animować plastelinki. Aby ułatwić sobie życie, warto jednak skorzystać z odpowiedniego programu, czyli np. AnimatoraDV.

Globalne efekty

Nowa wersja pakietu do wizualizacji i prezentacji obiektów architektonicznych i wzornictwa przemysłowego firmy Autodesk, zgodna z rodziną CAD (AutoCAD, Inventor) tej firmy, została wyposażona w ulepszone mechanizmy, znane dotąd z programu Lightscape.

Rewizja nadzwyczajna

Wśród inżynierów projektantów od lat istnieje podział na zwolenników produktów Autodesku i Bentleya. Przyglądamy się najnowszej edycji MicroStation.

Mieć te przestrzenie…

Stworzenie trójwymiarowego filmu można powierzyć profesjonalnej firmie, co zawsze jest drogie, lub "pobawić" się samemu. Wymaga to pewnego doświadczenia, ale dzięki Movie 3D będzie na pewno tańsze.

Wystarczy szkic

Kreślenie rysunków technicznych wymaga dużej wprawy i cierpliwości. Każdy błąd oznacza często konieczność rozpoczęcia pracy od nowa. Dzięki APC.Draft praca projektanta będzie dużo łatwiejsza.

Gdy 800 MB to za mało

Czy chciałbyś nagrać 1,3 GB danych na płycie CD? Jeżeli tak, powinieneś przyjrzeć się pierwszej nagrywarce CD podwójnej gęstości. Nie obawiaj się jednak, że nowe urządzenie zrujnuje Twój budżet - Sony CRX200E jest tańsza od niektórych zwykłych napędów CD-

Tanie CAD-owanie

W biurach projektowych od lat dominują różne odmiany AutoCAD-a. Program jest sprawdzony, cieszy się powszechnym uznaniem, ale.... dużo kosztuje. Oto, jak na tle potentata wypada darmowy IntelliCAD 2000.

Dobry, bo duży?

Płaski kineskop w monitorach CRT nikogo już nie zdziwi. Pomimo ekspansji wyświetlaczy LCD to właśnie tradycyjne 17-tki i 19-tki nadal są standardowym wyposażeniem komputera. Przegląd kilku najnowszych modeli pozwoli wam lepiej zorientować się w aktualnej

Piratom mówimy NIE!

Wielu właścicieli nagrywarek CD-R niejednokrotnie zastanawiało się nad tym, dlaczego pomimo wielu prób nigdy nie udało im się wykonać kopii oryginalnego krążka CD. Postanowiliśmy wyjaśnić czem tak się dzieje.

Pan Oryginalny

Opis belgijskiego programu wspomagającego projektowanie budynków i wnętrz. ArchiTECH dzielnie bierze na siebie sporą część pracy mechanicznie powtarzanej przy każdym projekcie architektoniczno-budowlanym.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.