Rafał Frąckiewicz (Chip)

Gry

Forza Horizon

Nowa Forza nie jest rewolucją, ale umiejętne poskładanym z gotowych elementów wysokiej klasy produktem. Wielbiciele wyścigów, zarówno ci niedzielni jak hardcorowi, znajdą w niej dużo przyjemności. Osobiście czekam jednak na nowy Carmageddon który mam nadzieję wpuści do skostniałego światka wyścigów nieco absurdu i niewyszukanego humoru.

Final Fantasy XIII-2

W założeniu ta gra miała być erratą do dobrze przyjętej, acz nieco nieudanej Final Fantasy XIII. W efekcie dostajemy do rąk produkcje która być może odrzuci hardcorowych fanów serii, ale ma szansę przyciągnąć sporą grupę nowych graczy.

Darkness 2

Pierwsza część Darkness wbijała w fotel na długie godziny. Mroczna fabuła główna, sporo wątków pobocznych, swoboda w poruszaniu się po mieście plus głos Mike'a Pattona to było to. Dwójka rozczarowuje na całej linii. Zapomnijcie o pełnokrwistej historii, autorzy postanowili ją olać i stworzyli kilkugodzinną strzelaninę z głosem z offu z twarzy podobnym do nikogo.

Saints Row 3 – Seks, przemoc i doskonała zabawa

Bitwy na gumowe penisy, morderczy mutanci, rydwany zaprzężone w gejów poganianych pejczami. Sceny rodem z filmów porno i gore? Nie. To nowe Saints Row. Gra dla smakoszy absurdalnego humoru, wielbicieli ulicznych strzelanin i widzów znudzonych Grand Theft Auto.

Battlefield 3

Recenzję tego tytułu można by zamknąć w jednym zdaniu: Battelfield 3 to triumfalny powrót najlepszej sieciowej strzelaniny w historii gatunku

WRC 2 łba nie urywa

Pierwsza odsłona WRC zaowocowała mało pochlebnymi recenzjami. Utyskiwano na prosty model jazdy, słabej jakości grafikę, brak klasycznego multiplayera i zbyt szerokie jak na rajdy samochodowe drogi. W drugiej części poprawiono część niedoróbek z reszty uczyniono atut tego tytułu.

Batman: Arkham City – Gra roku?

Batman. Postać którą zna każdy. Laicy określają go mianem faceta w pelerynie. Znawcy rozpływać będą się nad skomplikowaną konstrukcją świata w którym żyje, psychologicznymi niuansami, odwołaniami do literatury grozy, mistycyzmu, czy wręcz stawiać tezę, że jest on personifikacją lęków, traum i konieczności przed jakimi staje współczesny człowiek. Ci pierwsi nie będą zachwyceni kolejną odsłoną gry…
Rozrywka

Forza Motorsport 4

Czwarta już odsłona sztandarowych wyścigów samochodowych dostępnych jedynie na konsolę Xbox 360. To obok Gran Turismo przeznaczonego na platformę Playstation ścisła czołówka gatunku.

Red Orchestra 2: Bohaterowie Stalingradu

Atak Niemiec na Rosję Sowiecką zbliża się ku końcowi. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że lada miesiąc państwo Stalina padnie u stóp Wehrmachtu. Piechota niemiecka obserwuje przedpola Moskwy, a czołgi szykują się do uderzenia na roponośny Kaukaz bez którego sowieci nie dadzą rady utrzymać produkcji, ani zasilić w paliwo wojsk. Na drodze ku…

Tropico 4

Czwarta część, ciepło jak do tej pory przyjmowanego cyklu gier ekonomiczno strategicznych. Wcielamy się w niej w szefa państwa położonego w Ameryce łacińskiej. Do wyboru mamy cały przekrój satrapów. Od Fidela Castro, do Augusto Pinocheta. Naszym zadaniem jest kierowanie gospodarką i polityką państwa. Oba elementy, tak jak w rzeczywistym świecie, zazębiają się i generują realne…
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.