Rafał Frąckiewicz

Gry i filmy

Forza Horizon

Nowa Forza nie jest rewolucją, ale umiejętne poskładanym z gotowych elementów wysokiej klasy produktem. Wielbiciele wyścigów, zarówno ci niedzielni jak hardcorowi, znajdą w niej dużo przyjemności. Osobiście czekam jednak na nowy Carmageddon który mam nadzieję wpuści do skostniałego światka wyścigów nieco absurdu i niewyszukanego humoru.

Final Fantasy XIII-2

W założeniu ta gra miała być erratą do dobrze przyjętej, acz nieco nieudanej Final Fantasy XIII. W efekcie dostajemy do rąk produkcje która być może odrzuci hardcorowych fanów serii, ale ma szansę przyciągnąć sporą grupę nowych graczy.

Darkness 2

Pierwsza część Darkness wbijała w fotel na długie godziny. Mroczna fabuła główna, sporo wątków pobocznych, swoboda w poruszaniu się po mieście plus głos Mike'a Pattona to było to. Dwójka rozczarowuje na całej linii. Zapomnijcie o pełnokrwistej historii, autorzy postanowili ją olać i stworzyli kilkugodzinną strzelaninę z głosem z offu z twarzy podobnym do nikogo.

Battlefield 3

Recenzję tego tytułu można by zamknąć w jednym zdaniu: Battelfield 3 to triumfalny powrót najlepszej sieciowej strzelaniny w historii gatunku

WRC 2 łba nie urywa

Pierwsza odsłona WRC zaowocowała mało pochlebnymi recenzjami. Utyskiwano na prosty model jazdy, słabej jakości grafikę, brak klasycznego multiplayera i zbyt szerokie jak na rajdy samochodowe drogi. W drugiej części poprawiono część niedoróbek z reszty uczyniono atut tego tytułu.

Batman: Arkham City – Gra roku?

Batman. Postać którą zna każdy. Laicy określają go mianem faceta w pelerynie. Znawcy rozpływać będą się nad skomplikowaną konstrukcją świata w którym żyje, psychologicznymi niuansami, odwołaniami do literatury grozy, mistycyzmu, czy wręcz stawiać tezę, że jest on personifikacją lęków, traum i konieczności przed jakimi staje współczesny człowiek. Ci pierwsi nie będą zachwyceni kolejną odsłoną gry…

Red Orchestra 2: Bohaterowie Stalingradu

Atak Niemiec na Rosję Sowiecką zbliża się ku końcowi. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że lada miesiąc państwo Stalina padnie u stóp Wehrmachtu. Piechota niemiecka obserwuje przedpola Moskwy, a czołgi szykują się do uderzenia na roponośny Kaukaz bez którego sowieci nie dadzą rady utrzymać produkcji, ani zasilić w paliwo wojsk. Na drodze ku…

Tropico 4

Czwarta część, ciepło jak do tej pory przyjmowanego cyklu gier ekonomiczno strategicznych. Wcielamy się w niej w szefa państwa położonego w Ameryce łacińskiej. Do wyboru mamy cały przekrój satrapów. Od Fidela Castro, do Augusto Pinocheta. Naszym zadaniem jest kierowanie gospodarką i polityką państwa. Oba elementy, tak jak w rzeczywistym świecie, zazębiają się i generują realne…

Alan Wake – gra warta tak długiego czekania?

Legenda głosi, że pięć lat temu Microsoft powiedział ludziom z Remedy (twórcom Alana Wake), że mają się nie martwić o budżet i czas potrzebny im na przygotowanie tej gry. Jeśli to prawda, trzeba przyznać, że autorzy tej pozycji wykorzystali dane im możliwości.
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.