Rafał Petras

Robotyczni górnicy kopiacy na tle metalowego bitcoina. Nauka i technika

Jak działa Bitcoin?

Ich maleńkie procesorowe serca uderzają miliard razy na sekundę. Pracują 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodni, w Wigilię, w Sylwestra i na Wielkanoc. Nazywają je górnikami. Ale to błędna nazwa, ponieważ niczego nie wydobywają – raczej frezują. Szlifują cyfrowe bloki, aby dokładnie do siebie pasowały. Tylko tyle. I aż tyle. Wszystko po to,…
Programy i systemy

Przesiadka na 64 bity. Legalnie i za darmo! (aktualizacja)

Rzecz bezdyskusyjna: przyszłość należy do systemów 64-bitowych. Windows 7 x64 są szybsze, bardziej niezawodne i oferują pełne wykorzystanie sprzętu. A oto dobra wiadomość: jeśli używasz "Siódemki" 32-bitowej, MOŻESZ SIĘ PRZESIĄŚĆ ZA DARMO NA 64 BITY. Nawet bez płyty instalacyjnej. I jest to legalne.
Windows Live składa się z zestawu aplikacji instalowanych na komputerze użytkownika – Windows Live Essentials – oraz usług webowych dostępnych w chmurze. Trendy i wydarzenia

Windows Live: Moduły w chmurze

Za specjalistę od przetwarzania w chmurze przyjęło się uważać firmę Google. Tymczasem sieciowy produkt Microsoftu, Windows Live, spisuje się równie dobrze. W artykule przedstawiamy najważniejsze moduły tego pakietu.
123people to nowa wyszukiwarka osób Cyberbezpieczeństwo

Uważaj, co zostawiasz w Sieci – 123people już w Polsce

Znana wyszukiwarka osób działa już w Polsce. Wystarczy jeden wpis, aby znaleźć interesującą nas osobę wraz z jej numerem telefonu, stroną WWW czy nickiem z komunikatora. Co jednak, jeśli nie chcemy, aby nas indeksowała. Niestety, niewiele możemy zrobić. I nie obroni nas przed tym nawet Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych.
Na pierwszy rzut oka wyglądają identycznie. Ale z podróbkami telefonów jest jak z kobietami - liczy się wnętrze. Smartfony i tablety

Podróbki znanych smartfonów

Wyglądają identycznie, oferują znacznie więcej, a kosztują ułamek tego, co oryginały – podróbki znanych smartfonów. Ale to tylko teoria. W praktyce okazuje się, że podobieństwa kończą się na obudowach, a to "więcej" to tylko pic nie wart funta kłaków. A jednak... jeden z modeli spisuje się całkiem nieźle, tyle że w zupełnie innej roli niż…
Ubuntu dla każdego!

Ubuntu dla geeka i laika

Używasz Windows? Jeśli tak, to zapewne uważasz, że Linux to system przeznaczony wyłącznie dla geeków? Zgoda, tak kiedyś było. Jednak premiera Ubuntu 10.04 może diametralnie zmienić tę sytuację — system jest na tyle przyjazny i intuicyjny, że z jego instalacją i obsługą poradzi sobie nawet kompletny laik.
Ostrzeżenie antypirackie. Przy wysyłaniu na chomikuj.pl dowolnego pliku serwis przypomina o niełamaniu praw autorskich. Trendy i wydarzenia

Czy korzystanie z chomikuj.pl jest legalne?

Chomikuj.pl ma już 4 mln użytkowników i 232 mln plików do pobrania. Artyści lamentują, że są okradani. Policja nie robi nic albo prawie nic, a poprawni politycznie dziennikarze potępiają w czambuł tych, którzy ściągają. Sytuacja ewidentnie patowa. Ale po czyjej stronie jest prawo?
Obecna liczba subskrybentów ultraprawicowej wyroczni wynosi 7187. Ilu z nich otrzymuje Cyberbezpieczeństwo

Zgwałcony przez emaile

Wiadomo, co robić, gdy otrzymujemy spam – pisaliśmy o tym wielokrotnie. Jak się jednak zachować, gdy ktoś bombarduje nas przesyłkami, które nie są rozpoznawane jako spam, ale których nie mamy ochoty otrzymywać?
Zamrożony w akcji W czasie ściągania plików z Internetu za pośrednictwem sieci Play może dojść do zamrożenia transferu – szybkość pobierania zasobu spada do zera i taka utrzymuje się do końca sesji.

Zamrożony Play?

Play oferuje tani, mobilny dostęp do Sieci. Że tani, dobrze. Że mobilny, też. Problem leży w dostępie – otóż czasami się zamraża.
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.