Roman Szewczyk

ZIP do siódmej potęgi?

Wśród formatów kompresji danych największą popularnością cieszą się RAR, ZIP i ARJ. Być może jednak już wkrótce 7-Zip zacznie odbierać zwolenników dotychczasowym liderom.

FreeDVD 2.0

Prawdziwe kino domowe wciąż pozostaje poza zasięgiem wielu z nas. Do oglądania filmów DVD można jednak wykorzystać peceta i odpowiednie oprogramowanie. Ciekawym i - co najważniejsze - darmowym rozwiązaniem wydaje się FreeDVD 2.0.

Uwierz w ducha!

Znakomita większość z nas choć raz w życiu stanęła przed koniecznością ponownej instalacji systemu operacyjnego. Okazuje się, że to żmudne zadanie można wykonać w ciągu zaledwie pięciu minut.

Własna ściana ognia

Każdy komputer połączony z Internetem jest narażony na ataki hakerów lub zwyczajnych sieciowych wandali. Przedstawiamy dziewięć programów chroniących naszą maszynę.

Be-ztroskie życie

Niedawno producent BeOS-a poinformował, że najnowsza, piąta wersja tego systemu operacyjnego została pobrana z witryny internetowej firmy ponad milion razy. Wraz ze wzrostem popularności BeOS-a zwiększa się jednak liczba osób stawiających mu indywidualne wymagania. W numerze 02/2000 CHIP-a (artykuł "To Be or not to Be") pisaliśmy o instalacji BeOS-a. Umieszczenie na dysku twardym plików systemu…
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.