Tadeusz Czuj

Chemia z elementami ekologii, cz. II

Przy planowaniu jakiejkolwiek wydawniczej serii można albo przygotować wszystkie części naraz, albo publikować kolejne odcinki, każdy wzbogacając o nowe funkcje. Do której grupy należy Chemia z elementami ekologii?

Podręcznik rodzinny

Układ okresowy nie musi być zmorą, straszącą uczniów na lekcjach chemii. Wiedzę chemiczną można "sprzedawać" na wiele sposobów. Jednym z nich jest program multimedialny.

eduROM-y w każdym tornistrze

Test pierwszych programów komputerowych, które mogą uzyskać status oficjalnych podręczników szkolnych. W ślad za multimedialnymi krążkami powstają zintegrowane z nimi usługi: wortal edukacyjny eduNET oraz eduWAP. Czy chodzenie do szkoły będzie jeszcze ko

Komputerowe retorty

Część naszych Czytelników niebawem będzie miała okazję zetknąć się z tym programem. Czego możemy się po nim spodziewać?

Zamiast kolby i pipety

Uczniowie przygotowujący się do sprawdzianów z chemii raczej rzadko mają możliwość doświadczalnie sprawdzić zdobywane informacje. Głównym źródłem wiedzy w dalszym ciągu pozostają opasłe podręczniki. Warto jednak wiedzieć, że w roli nauczyciela-pomocnika można wykorzystać także dostępne w Internecie programy wspomagające naukę. Zapewne wszyscy pamiętamy trudne szkolne czasy, kiedy to musieliśmy zmagać się z różniczkami, historią powszechną…
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.