Tomasz Zieliński

Ubuntu zostanie pozbawione zaawansowanego narzędzia graficznego Linux

Twój pierwszy dzień z Linuksem

Droga jaką musi przejść każdy początkujący użytkownik, który zdecydował się zainstalować Linuksa nie jest łatwa. Przejdź ją z nami – bezpiecznie - krok po kroku.

Strażnik kawiarnianego dysku

Często przechowujemy na dysku twardym ważne dane. Perspektywa ich ewentualnej utraty np. na skutek działań hakera skłania nas nieraz do wykonywania kopii bezpieczeństwa – istnieje jednak znacznie wygodniejszy sposób, bazujący na sprzętowym zabezpieczeniu zawartości dysku.

Teac CD-W28PUK

Masz kilka komputerów i potrzebujesz wyposażyć je w nagrywarki CD-RW? Może zamiast kilku urządzeń warto kupić model zewnętrzny np. ze złączem USB?

Wciąż analogowo…

Nowe technologie dostępu do Internetu jak ADSL szturmują zachodnie rynki. Jednak nawet w Unii Europejskiej ciągle najbardziej popularnym sposobem łączenia z Siecią jest telefonia analogowa. Czy najnowsze modemy analogowe mają coś do zaoferowania?

Laserem (nie) po oczach

Czy nagrywarki 40x oferują użytkownikowi coś więcej niż modele nagrywające z prędkością 24x? Czy przyrost prędkości uzasadnia większą cenę? Na te pytania odpowiadamy w teście dziesięciu nagrywarek CD-RW.

Cena nie gra roli?

Komputer z procesorem 1 GHz kosztuje dwa tysiące złotych. Dwukrotnie szybsza jednostka centralna zwiększa cenę trzykrotnie. Komu i kiedy opłaca się wydać na peceta tak dużą kwotę?

Zoltrix Ultra DMA 100 IDE

Firma Zoltrix proponuje niedrogie rozwiązanie, które płytom głównym z chipsetem BX zapewni wydajność dostosowaną do współczesnych dysków twardych.

Drogie procenciki

Test napędu CD-RW Plextor rejestrującego dane z krotnością 40x. Jak się okazało, nagrywarki "trzydziestodwukrotne" zapisują płytę zaledwie kilkanaście sekund dłużej od niego. Dlaczego maksymalna szybkość większa o 25% przekłada się w praktyce na jedynie pięcioprocentowy wzrost wydajności?

Megapiksel to za mało

Aparaty cyfrowe tanieją bardzo powoli, za to stale wzbogacają się o nowe funkcje, a przetestowane przez nas ostatnio modele osiągają wymiary telefonów komórkowych przy zachowaniu przyzwoitych parametrów.

Wydajność deklarowana

Pojedyncza "krotność" napędu DVD oznacza transfer 1350 kilobajtów na sekundę. Znajdujące się w sprzedaży urządzenia kuszą obietnicą pracy dziesięcio-, a nawet szesnastokrotnie szybszej. Czy wywiązują się z obietnicy?

Chronić twardziela

Administrowanie siecią komputerową w szkole lub kafejce internetowej oznacza konieczność okresowej reinstalacji Okienek. Wydawać by się mogło, że jedyną pomocą może być program do kopiowania partycji, okazuje się jednak, iż w takiej sytuacji najlepiej sprawdzi się zabezpieczenie sprzętowe.

Z ISDN-em w świat

Jak obniżyć koszty opłat za stałe połączenie z Internetem? Najprościej zebrać kilku użytkowników i za pomocą routera podłączyć wszystkie komputery do wspólnego łącza.

USB N Cable, DE Cable

Wśród pecetowych interfejsów komunikacyjnych pod względem ilości akcesoriów z pewnością dominuje USB. Prezentujemy dwa z nich: aktywny przedłużacz i kabel pozwalający na łączenie dwóch komputerów.

Wykresy w telewizji

Inżynierskie kalkulatory programowalne z wyświetlaczem graficznym coraz częściej goszczą na biurkach uczniów i studentów. Aby umożliwić śledzenie ekranu kilku osobom naraz, firma Casio zdecydowała się wypuścić na rynek model wyposażony w... wyjście telewi

Komputer to narzędzie

Czy wszyscy wiedzą, jakie obrazy maluje Beksiński? Jeśli nie - każdy się dowie, a nawet zobaczy... A to dopiero pierwsza z trzech części monografii polskiego artysty.

Małe komputery w wielkiej Sieci

W Polsce palmtopy nie cieszą się zbytnią popularnością. Z tego powodu dla użytkowników komputerów kieszonkowych sieciowe sklepy są często głównym źródłem dodatkowych akcesoriów, a serwisy WWW - informacji.

ISDN z wigorem

Szybsze łącze internetowe, nie blokujące linii telefonicznej, to marzenie każdego internauty. Takie zalety posiada ISDN. Aby z niego skorzystać, konieczny jest zakup odpowiedniego modemu.

Mały i mniejszy

Palmtopy nie są wynalazkiem wyłącznie dla zabieganych biznesmenów. Urządzenie z polskojęzycznym oprogramowaniem i cyfrową kamerą może przydać się także Tobie.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.