Tomasz Zieliński

Strażnik kawiarnianego dysku

Często przechowujemy na dysku twardym ważne dane. Perspektywa ich ewentualnej utraty np. na skutek działań hakera skłania nas nieraz do wykonywania kopii bezpieczeństwa – istnieje jednak znacznie wygodniejszy sposób, bazujący na sprzętowym zabezpieczeniu zawartości dysku.

Teac CD-W28PUK

Masz kilka komputerów i potrzebujesz wyposażyć je w nagrywarki CD-RW? Może zamiast kilku urządzeń warto kupić model zewnętrzny np. ze złączem USB?

Wciąż analogowo…

Nowe technologie dostępu do Internetu jak ADSL szturmują zachodnie rynki. Jednak nawet w Unii Europejskiej ciągle najbardziej popularnym sposobem łączenia z Siecią jest telefonia analogowa. Czy najnowsze modemy analogowe mają coś do zaoferowania?

Laserem (nie) po oczach

Czy nagrywarki 40x oferują użytkownikowi coś więcej niż modele nagrywające z prędkością 24x? Czy przyrost prędkości uzasadnia większą cenę? Na te pytania odpowiadamy w teście dziesięciu nagrywarek CD-RW.

Cena nie gra roli?

Komputer z procesorem 1 GHz kosztuje dwa tysiące złotych. Dwukrotnie szybsza jednostka centralna zwiększa cenę trzykrotnie. Komu i kiedy opłaca się wydać na peceta tak dużą kwotę?

Drogie procenciki

Test napędu CD-RW Plextor rejestrującego dane z krotnością 40x. Jak się okazało, nagrywarki "trzydziestodwukrotne" zapisują płytę zaledwie kilkanaście sekund dłużej od niego. Dlaczego maksymalna szybkość większa o 25% przekłada się w praktyce na jedynie pięcioprocentowy wzrost wydajności?

Megapiksel to za mało

Aparaty cyfrowe tanieją bardzo powoli, za to stale wzbogacają się o nowe funkcje, a przetestowane przez nas ostatnio modele osiągają wymiary telefonów komórkowych przy zachowaniu przyzwoitych parametrów.

Wydajność deklarowana

Pojedyncza "krotność" napędu DVD oznacza transfer 1350 kilobajtów na sekundę. Znajdujące się w sprzedaży urządzenia kuszą obietnicą pracy dziesięcio-, a nawet szesnastokrotnie szybszej. Czy wywiązują się z obietnicy?

Chronić twardziela

Administrowanie siecią komputerową w szkole lub kafejce internetowej oznacza konieczność okresowej reinstalacji Okienek. Wydawać by się mogło, że jedyną pomocą może być program do kopiowania partycji, okazuje się jednak, iż w takiej sytuacji najlepiej sprawdzi się zabezpieczenie sprzętowe.

Z ISDN-em w świat

Jak obniżyć koszty opłat za stałe połączenie z Internetem? Najprościej zebrać kilku użytkowników i za pomocą routera podłączyć wszystkie komputery do wspólnego łącza.

USB N Cable, DE Cable

Wśród pecetowych interfejsów komunikacyjnych pod względem ilości akcesoriów z pewnością dominuje USB. Prezentujemy dwa z nich: aktywny przedłużacz i kabel pozwalający na łączenie dwóch komputerów.

Wykresy w telewizji

Inżynierskie kalkulatory programowalne z wyświetlaczem graficznym coraz częściej goszczą na biurkach uczniów i studentów. Aby umożliwić śledzenie ekranu kilku osobom naraz, firma Casio zdecydowała się wypuścić na rynek model wyposażony w... wyjście telewi

Małe komputery w wielkiej Sieci

W Polsce palmtopy nie cieszą się zbytnią popularnością. Z tego powodu dla użytkowników komputerów kieszonkowych sieciowe sklepy są często głównym źródłem dodatkowych akcesoriów, a serwisy WWW - informacji.

ISDN z wigorem

Szybsze łącze internetowe, nie blokujące linii telefonicznej, to marzenie każdego internauty. Takie zalety posiada ISDN. Aby z niego skorzystać, konieczny jest zakup odpowiedniego modemu.

Mały i mniejszy

Palmtopy nie są wynalazkiem wyłącznie dla zabieganych biznesmenów. Urządzenie z polskojęzycznym oprogramowaniem i cyfrową kamerą może przydać się także Tobie.
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.