Wit Onysyk

Bezpieczeństwo

Nadciąga atak superwirusów

Conficker, który zaatakował ponad 10 mln komputerów, to już przeszłość. hakerzy szykują nową, jeszcze groźniejszą broń przeciwko naszym pecetom. Wyjaśniamy, czego się spodziewać i jak się chronić przed nowymi zagrożeniami?

Bezpłatne narzędzia

Niezawodne i użyteczne narzędzia za darmo: w tym numerze prezentujemy całkiem nowego menedżera plików, program do nagrywania płyt CD-Audio oraz skutecznego firewalla. Jak co miesiąc przedstawiamy też przydatne serwisy.
Tryb XP: Nasze stare programy bez problemu uruchomimy w Windows 7 za pośrednictwem Paska zadań Windows XP. Porady

Windows 7: Przesiadka

Żadnych wydatków i żadnych wyrzeczeń: pokazujemy, jak uruchomić dowolny program w nowym systemie Windows 7 bez dodatkowych kosztów.
Specimen szwajcarskiej firmy MindSet wygląda niczym żywcem przeniesiony z filmów science fiction z lat 70. Motoryzacja

Rewolucja na czterech kółkach

Firmy motoryzacyjne powracają do stosowania rozwiązań proekologicznych w swoich pojazdach. Dzieje się tak głównie z powodu rosnących cen ropy na świecie, co czyni paliwa ekologiczne bardziej atrakcyjnymi niż przed laty. CHIP prezentuje pojazdy przyszłości, które nie zanieczyszczają środowiska, oraz ujawnia, jakie technologie drzemią pod maską tych cacek.
W kreatorze kopii zapasowych programu GFI Backup wybieramy źródło danych i dysk docelowy. Bezpieczeństwo

Nigdy więcej nie trać danych

Niezawodne i sprawdzone – zamieszczone na naszej płycie – doskonałe narzędzia utrzymają twój dysk w świetnej formie. Dzięki nim będzie on szybszy i stabilniejszy niż kiedykolwiek wcześniej. To bardzo proste!
Łączna długość taśmociągów używanych do sortowania paczek to 30 km. Trendy

Gdzie jest moja paczka?

Godzina 9:20 rano. Dzwonek do drzwi. Facet w ciemnobrązowej koszuli trzyma w ręku paczkę. Spokojnie – to tylko notebook ze sklepu internetowego. Cała historia zaczęła się 48 godzin wcześniej. Dzięki wizycie w jednym z największych centrów przeładunkowych na świecie możemy ją wam opowiedzieć ze szczegółami.
Porady

Ratunkowy System CHIP-a

Problem z komputerem? Nie musisz się martwić, gdy masz pod ręką System Ratunkowy CHIP-a. Nawet gdy pecet całkowicie odmówił posłuszeństwa i istnieje obawa o utratę danych, możesz liczyć na nasz System Ratunkowy. Uruchamia się on bowiem – bez konieczności instalacji –z pamięci przenośnych USB lub płyt DVD i przystępuje do odzyskiwania danych, naprawy oryginalnego systemu…
Windows 7: Jaki będzie następca Visty Trendy

Windows 7: Jaki będzie następca Visty

Gdy wszystko jest dobrze, zawsze można jeszcze ponarzekać na Windows. Krytykowane były wszystkie kolejne systemy Microsoftu, ale Vista przebiła pod tym względem poprzedników. Wczesna wersja testowa Windows 7 dowodzi jednak, że Microsoft nie zamierza sobie pozwolić na kolejny niewypał.
Efekt trójwymiarowego pulpitu, taki jak w Linuksie albo w Viście, jest teraz możliwy do uzyskania także w XP. Tutaj w postaci sześcianu zostały przedstawione dwa pulpity, standardowy pasek zadań Windows zastępuje w tym przypadku program RocketDock. Porady

50 najlepszych narzędzi do tuningu systemu

PIORUNUJĄCE EFEKTY, SZYBKIE DZIAŁANIE I MNÓSTWO FUNKCJI zupełnie za darmo, tylko w miesięczniku CHIP. Programy wchodzące w skład naszego megapakietu wyeksploatują z Windows XP i Visty ostatnie pokłady ukrytej energii.
grafika Porady

101 darmowych serwisów i programów

BEZPŁATNE > To słowo klucz do sukcesu lub całkowitej porażki. Bezpłatny, czyli niekoniecznie dobry – tak myśli wielu z nas. CHIP przeszukał Internet pod kątem dobrych darmowych programów oraz serwisów.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.