Włodzimierz H. Zylbertal

Corrida z ręką na myszce

Brutalne gry i agresja w Internecie pozwalają rozładować frustracje i negatywne emocje, redukując przemoc na ulicy

Podatek od Postępu

Ile płacimy za nowy komputer, wiemy. Ale czy policzyliśmy wydatki, jakie ponieśliśmy na unowocześnianie sprzętu przez lata? Jeśli przyjrzymy się tym liczbom, zobaczymy całkiem pokaźny podatek od postępu

Bzdura i komóra

Człowiek komunikuje się, rozmawiając lub pisząc, i do tego powinny służyć telefony. Wszystkie pozostałe funkcje to zbędne bajery, potrzebne tylko po to, by można było sprzedać nowy model urządzenia - twierdzi Włodzimierz Zylbertal

Prawo Moore’a i prawo Parkinsona

Komputery są wyposażone w coraz więcej RAM-u i coraz szybsze procesory, ale czas potrzebny na wykonanie dowolnego zadania nadal pozostaje taki sam jak przed kilku laty. Dlaczego tak się dzieje?

Nasza Ukochana Świadomość Społeczna

Informatyzacja polskich gmin wciąż napotyka wiele przeszkód. Największym problemem nie jest tu jednak bariera technologiczna, ale brak świadomości, komu i do czego ta informatyzacja ma służyć.

Sieć realniejąca

Internet coraz bardziej upodabnia się do rzeczywistości - zaczyna podlegać tym samym prawom i ograniczeniom.

Czas na profanów!

Dzisiejszemu użytkownikowi nie potrzeba dogłębnej wiedzy na temat potoków, makrokodów i mikrojąder. Wystarczy, że będzie wiedział, której funkcji użyć, by pogrubić czcionkę czy narysować krzywą.

Nagrywarka na uwięzi

W artykule porady jak nagrywarkę umieścić na zewnątrz, by można było ją łatwo przenosić na inne komputery
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.