Ściśle fajne

Gry

Oto najlepsze gry PC z 2016 roku

Ranking ten jest oczywiście w 100% subiektywny, także nie spodziewajcie się cudów. Kolejność gier jest przypadkowa - moim zdaniem warto zagrać we wszystkie wymienione tytuły i samemu przekonać się, czy rzeczywiście są dobre, czy nie. Do dzieła.
Gry

Gwiezdne Wojny: Łotr Jeden – recenzja filmu

Gwiezdne Wojny obchodzą w tym roku swoje 40-te (sic!) urodziny w nietypowy sposób. Star Wars: Rogue One to pierwszy film osadzony w tym bajkowym uniwersum, w którym rycerze Jedi nie stanowią głównej osi fabuły. I okazuje się, że ta nowa formuła jest równie dobra.
Gry

Suicide Squad, czyli recenzja Legionu Samobójców

Żeby ta recenzja mogła powstać, musiałem wstać w sobotę o 10 rano, także doceńcie to poświęcenie. A teraz zaczynajmy. Na przykład od tego, że historia przebijająca się pomiędzy tymi wszystkimi efektami specjalnymi jest głupia.
Gry

Dzień Niepodległości: Odrodzenie – recenzja

Skoro już wydałem moje ciężko zarobione pieniądze, żeby obejrzeć Dzień Niepodległości 2 w kinie, to postanowiłem, że wydatek ten nie pójdzie na marne jeśli uda mi się kogoś ostrzec przed tym filmem. Zatem do dzieła.
Gry

Oculus, Vive, czy PSVR: który zestaw VR jest najlepszy?

No dobrze. Jeśli chodzi o gogle VR, to na dzień dzisiejszy miałem na głowie: wszystkie dotychczasowe Oculusy, HTC Vive, Samsung Gear VR (we wszystkich dotychczasowo wydanych wariantach) i Playstation VR. Wiem już zatem, które gogle są najlepsze.
Gry

X-Men Apocalypse: recenzja

Jeśli się nad tym dobrze zastanowić, to X-Men jest prawdopodobnie jedną z najlpszych serii, jeśli chodzi o ekranizacje komiksów o superbohaterach. I po obejrzeniu X-Men Apocalypse muszę przyznać, że to kolejna część, która trzyma ten całkiem niezły poziom.
Gry

Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów – recenzja

Żeby napisać recenzję Civil War potrzebowałem pełnych 24 godzin od wyjścia z kina, żeby zastanowić się, co ja właściwie sądzę o tym filmie. Bez wątpienia jest to moim zdaniem najnudniejsza część przygód Avengersów, która momentami przypomina bardziej zwiastun nadchodzących produkcji Marvela, niż... no wiecie, film.

Batman v Superman: recenzja

Byłem, zobaczyłem i... mam lekko mówiąc mieszane uczucia. Jeśli jesteś fanem uniwersum DC to na pewno czytałeś/aś już recenzje, które nie zostawiają suchej nitki na Batman v Superman i zastanawiasz się, czy w ogóle warto iść do kina. Pozwól, że jeszcze bardziej skomplikuję tę decyzję.
Gry

VR: w tym roku zechcesz się przenieść do wirtuala

Ok, po pierwsze - nawet nie będę ukrywał, że na punkcie wirtualnej rzeczywistości mam prawdopodobnie drobną i nieszkodliwą dla społeczeństwa obsesję, co w tym tekście ma szanse okazać się ogromną zaletą. Przynajmniej dla tych, którzy nadal pozostają nieprzekonani do tego nowego medium i bardzo chcieliby zmienić ten stan rzeczy.
Gry

Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy – recenzja bez spoilerów

Ta recenzja pisana jest w kilka godzin po obejrzeniu Przebudzenia Mocy. Jeśli nie macie czasu czytać jej w całości, powiem tylko tyle: najnowsza trylogia zapowiada się o wiele lepiej niż "nowa trylogia" i te dwie godziny w kinie zleciały mi w takim tempie, że widząc napisy końcowe byłem odrobinę zdziwiony. Ale muszę trochę ponarzekać.
A to jedna z postaci z nadchodzącej gry 'Get Even'. To model tymczasowy, któremu twarzy użyczył Wojciech Pazdur - dyrektor rozwoju Farm 51 i Reality 51. Zwróćcie uwagę na wszystkie detale. To właśnie potęga skanowania fotogrametrycznego. Narzędzia do PDA

Rewolucja w VR nadejdzie z Gliwic

W piątek 27 listopada miałem okazję wybrać się do Gliwic, gdzie swoją siedzibę (a nawet dwie, ale o tym później) ma polska firma Reality 51, o której w przyszłości może być bardzo głośno. Najogólniej rzecz ujmując: Reality 51 zajmuje się wirtualną rzeczywistością, tworząc komercyjne projekty dla prywatnych firm i instytucji publicznych, takich jak wojsko, czy…

HTC Vive: testowaliśmy największego rywala Oculusa

Wczoraj, bardzo późnym wieczorem dzięki uprzejmości HTC Polska miałem okazję przetestować HTC Vive: zestaw do wirtualnej rzeczywistości, który HTC robi wspólnie z firmą Valve. Zastosowano w nim kilka pomysłów, których obecnie nie znajdziecie u konkurencji, ale po kolei.

Roccat Kave XTD 5.1 Analog: słuchawki, w których liczy się brzmienie

Nic nie poradzę na to, że nie lubię takich słuchawek. Po kilku godzinach z headsetem Kave XTD 5.1 Analog na głowie, człowiek nagle zaczyna marzyć o bardzo lekkim słomianym kapeluszu, który nie uciskałby głowy w żaden sposób, hamaku i absolutnej ciszy, którą mógłby chłonąć przez resztę dnia. Jednak po kilku chwilach zwątpienia ponownie sięgam po…
Gry

Win10hacks: relacja z placu boju

Piątek, piąteczek, piątunio. Normalni ludzie w tym czasie mają takie dylematy jak: domówka, czy wypad do klubu? Redakcja CHIP-a w tym czasie zastanawia się raczej nad takimi rzeczami jak: wypad do Łodzi na 24-godzinny maraton tworzenia gier Win10Hacks, czy nocka spędzona w redakcji, bo w poniedziałek trzeba w końcu oddać numer do druku. Wygrała Łódź.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.