Blogi

Akademia Techniczno-Humanistyczna

Turniej CS i LOL Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej

Koło naukowe Reset Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, zaprasza na turniej gier Counter Strike i League of Legends, który odbędzie się 25 i 26 maja bieżącego roku.

Antyblog

Co dalej z Nokią: Android, Salfish OS czy Newkia?

Microsoft przejmuje cały dział Lumii i wygląda na to, że była to skrupulatnie zaplanowana operacja od momentu pojawienia się w progach fińskiej firmy Stephena Elopa. Nokia pozostaje jednak producentem telefonów...

Blog Her

Interaktywne wciąganie do reklamowej zabawy

Reklama telewizyjna, radiowa, prasowa – powoli zaczynają odchodzić w cień. Cień, który rzuca na nie Internet. A nawet w sieci nieźle się trzeba natrudzić aby reklamowany produkt został zauważony i zapamiętany. Jak tego dokonać?

cała prawda, całą dobę

Cała prawda o Windows Phone! Tylko dzisiaj!

PROMOCJA, 0 ZŁ, 50% WIĘCEJ, WYPRZEDAŻ, PRZECENA, WYDANIE SPECJALNE, ŁAMIĄCA WIADOMOŚĆ!

CHIP Online blog

Ubuntu, CHIP i defekujący pies

Czy na CHIP.pl jest miejsce na subiektywizm i gdzie leży granica dobrego smaku?

Coderblog - blog o programowaniu

[PHP] Upload pliku na serwer

W erze serwisów Web 2.0 to użytkownicy decydują o zawartości serwisu. W dzisiejszych czasach tekst to za mało - należy dać użytkownikom możliwość uploadu filmów i zdjęć.

Dama Gier

We Sing – recenzja

Znana do tej pory wyłącznie z konsol Nintendo marka zadebiutowała niedawno na PS4 i Xbox One. Czy jest to dobra propozycja dla fanów karaoke?

Fotoblog - blog o fotografii

Aparat fotograficzny bez wbudowanego wyświetlacza LCD

Kolejny bardzo ciekawy koncept aparatu fotograficznego

Futureblog - blog o rozwoju techniki

Z nas dwóch ten po lewej to Asimo. Po raz pierwszy można go spotkać w Polsce!

Robot Honda Asimo pierwszy raz w Polsce!

Nie mogło CHIP-a zabraknąć na przedpremierowym, zamkniętym pokazie słynnego humanoidalnego robota. Ale wy też możecie go zobaczyć na żywo!

Gambler.pl

Lollipop Chainsaw – Recenzja gry

Czy gra może być tak głupia, że poprzez absurd, jaki sobą prezentuje zapewniać godziny dobrej zabawy? LollipopChainsaw udowadnia, że tak. To jedna z najbardziej kretyńskich gier na rynku. A mimo to potrafi zauroczyć.

Gameblog - blog o grach komputerowych

Forza Horizon

Nowa Forza nie jest rewolucją, ale umiejętne poskładanym z gotowych elementów wysokiej klasy produktem. Wielbiciele wyścigów, zarówno ci niedzielni jak hardcorowi, znajdą w niej dużo przyjemności. Osobiście czekam jednak na nowy Carmageddon który mam nadzieję wpuści do skostniałego światka wyścigów nieco absurdu i niewyszukanego humoru.

Green CHIP 2013 - O zielonych technologiach i nie tylko

Wrażenia z Targów AudioShow

"Audio Show jest wystawą sprzętu audiovideo oraz kina domowego, mającą w tym roku swoją kolejną - piętnastą edycję. Ze swoimi 3000 metrów kwadratowych ekspozycji jest trzecią co do wielkości imprezą tego typu w Europie. " Tak organizatorzy opisują swoje targi, na miejscu czekało mnie kilka niespodzianek.

Grupa .NET Politechnika Opolska

IT Academic Day 2011 Politechnika Opolska

Koło Naukowe Studentów GRUPA .NET POLITECHNIKA OPOLSKA i Wydział Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki Politechniki Opolskiej wraz z firmą Microsoft ma zaszczyt zaprosić wszystkich zainteresowanych na konferencję "IT Academic Day". Podczas wykładów słuchacze oraz zaproszeni prelegenci firmy Microsoft, Future Processing, JCommerce i Netline zaprezentują najnowsze technologie oraz narzędzia informatyczne. Startujemy o godz. 8:00

Hardware Blog - blog o sprzęcie

Mamy nowy procesor Intela! Ale nie możemy nic o nim napisać 😉

Do naszego laboratorium dotarł właśnie nowy procesor firmy Intel. Niestety do czasu premiery nie możemy nic o nim napisać. Kiedy premiera? Niestety tego też nie możemy wam przekazać, ale...

Ilustracja i grafika CG

Ilustrowana okładka CHIP-a

Nowy numer magazynu CHIP, jak co miesiąc, jest w sprzedaży. Tym razem jednak warto zwrócić uwagę na nietypową okładkę, która oprócz ciekawych tematów wyjątkowo błyszczy metalicznym połyskiem i zawiera ręcznie rysowaną, cyberpunkową ilustrację!

Informacje ogólne

Imagine Cup 2012 Finały lokalne

Za tydzień finały Polskie największego na świecie konkursu technologicznego dla studentów.

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła ||

Lubelskie Dni Informatyki 2011

Już 09-10 maja odbędzie się w Lublinie jedna z największych imprez informatycznych - Lubelskie Dni Informatyki. Będzie to czwarta odsłona zapoczątkowanej w 2008 roku serii konferencji o tematyce IT, skierowanej do pasjonatów informatyki z całej Polski.

Kwaśne jabłko - blog o Apple'u

Aperture 3: nowy, lepszy, 64-bitowy

Od wtorku dostępna jest 64-bitowa wersja aplikacji Apple Aperture, służącej do edycji i zarządzania zdjęciami. Główne nowości to Faces and Places oraz... niższa cena.

Mobileblog - blog o urządzeniach mobilnych

Kopiowanie szybsze od światła

Będąc na targach technologicznych takich jak MWC w Barcelonie czy berlińskie IFA bardzo lubię odwiedzać leżące najczęściej na uboczu, z dala od hal zajmowanych przez największe światowe marki stref w których wystawiają się małe firmy. Wśród stoisk o rozmiarach nierzadko niewiele większych od powierzchni typowej windy należących do przedsiębiorstw których nie stać na rozbudowane działania marketingowe trafić można na prawdziwe perełki, rzeczy naprawdę pomysłowe i innowacyjne.

Naszym Zdaniem

Naszym Zdaniem: Google+

Najnowszy projekt Google to ostatnio jeden z najpopularniejszych tematów w sieci. Oto co myślimy o tym nowym portalu społecznościowym:

Politechnika Gdańska

IT Academic Day PG

Bliskie spotkanie z technologią

Politechnika Łódzka

IT Academic Day na Politechnice Łódzkiej

Serdecznie zapraszamy na siódmą edycję konferencji IT Academic Day na Politechnice Łódzkiej

Politechnika Radomska

IT Academic Day – Politechnika Radomska

Pierwsza edycja konferencji z cyklu IT Academic Day na Politechnice Radomskiej!

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Rzeszowska Grupa IT

Rzeszowska Grupa IT to sekcja Koła Naukowego Elektroniki i Technologii Informacyjnych, działającego na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej. Jako Koło Naukowe zrzeszamy pasjonatów IT oraz automatyki, realizowanej przy pomocy zestawów LEGO Mindstorms

Politechnika Śląska

IT Academic Day 2011 Politechnika Śląska

Konferencja IT Academic Day 2011 na Politechnice Śląskiej

Politechnika Warszawska

IT Academic Day 2012 Politechnika Warszawska

Darmowa, cykliczna konferencją informatyczna organizowaną pod patronatem firmy Microsoft przez studentów Grup .NET i Grup IT z Politechniki Warszawskiej.

Przetestuj i zatrzymaj

Tablet Kiano Elegance: wyniki konkursu Przetestuj i Zatrzymaj

Przez ponad miesiąc, wybrani przez nas czytelnicy Chip.pl mieli okazję testować tablety Kiano Elegance i dzielić się z nami swoimi wrażeniami. W zamian za najlepsze recenzje, niektórzy uczestnicy konkursu nie będą musieli rozstawać się ze swoimi urządzeniami. Oto oni:

Retroblog - blog o komputerowym sprzęcie retro i demoscenie

Atari 800XL 8-bitowy komputer, który dorastał w rodzinie konsol i automatów do gier

O kulce Atari! Raport z Silly Venture 2k11 cz. III

Silną stroną każdej maszyny, popularnej w roli platformy do tworzenia dem i intr, są, paradoksalnie, jej ograniczenia. Te, o których wszyscy wiedzą. Przełamanie ich staje się fenomenem, zrozumiałym dla widzów, nawet jeśli moda na tłumaczenie ile animowanych kropek widnieje na ekranie dawno już minęła.

Ściśle fajne

Oto najlepsze gry PC z 2016 roku

Ranking ten jest oczywiście w 100% subiektywny, także nie spodziewajcie się cudów. Kolejność gier jest przypadkowa - moim zdaniem warto zagrać we wszystkie wymienione tytuły i samemu przekonać się, czy rzeczywiście są dobre, czy nie. Do dzieła.

Siećpospolita Polska - blog geeka

Windows 10 na ARM, czyli o tym jak pod Intelem ugięły się kolana

System Windows 10 już dziś może być uruchomiony na procesorach ARM, jednak ilość aplikacji jakie zadziałają na tym procesorze jest ograniczona. To się jednak zmieni już niedługo.

Sound in the Air - Blog o sprzętach i formatach muzycznych

Odtwarzacz X3 prezentuje się całkiem ładnie, tak samo wygląda jak gra, czyli bardzo dobrze.

Wybierz się z Mozartem na miasto – Czyli test FiiO X3

Dziś chciałbym wam przedstawić nowość, nie tylko na naszym rynku, ale także dla samej firmy, która go wypuściła dosyć niedawno temu na rynek. To co na pewno go wyróżnia to odtwarzanie w formatach mniej popularnych. Po pierwsze zagra on nam pięknie pliki w jakościach znacznie przewyższające możliwości formatów czy kodeków wykorzystywanych przez osoby słuchające muzyki z telefonów.

Technologia po mojemu

„Rzuć studia!”

Będąc studentem informatyki wiele razy zdarzało mi się usłyszeć taką oto poradę. Nie słucham się jej - z premedytacją!

Think Straight - o absurdach i wydarzeniach w świecie IT

Ludzie nie potrzebują tabletów, ludzie potrzebują Surface

Ludzie nie potrzebują tabletów. Od zawsze tak uważałem i ciągle nikt nie wystosował takiego argumentu, który zmieniłby mój pogląd na te urządzenia. Wszystko, co możemy zrobić na tablecie, możemy zrobić nawet na małym, 4-calowym smartfonie (nie o Apple teraz mowa, więc powstrzymam się od złośliwego nawiązania do 3,5" iPhone'a). Jedyne sprzedające się tablety wyposażone są w zamknięty iOS lub otwartego, ale wciąż nie tak funkcjonalnego jak Windows Androida. Tablety z systemem Microsoftu nigdy nie stanowiły realnego zagrożenia dla konkurencji. Do teraz.

Uniwersytet Łódzki

Grupa .NET Uniwersytetu Łódzkiego

Grupa .NET Uniwersytetu Łódzkiego zaprasza do współpracy

Uniwersytet Mikołaja Kopernika

IT Academic Day UMK

Zapraszamy do udziału w konferencji IT Academic Day, która odbędzie się 14 grudnia (środa) na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK. Jej organizatorami są koła .NET działające przy WMiI i WFAiIS UMK.

Uniwersytet Śląski w Katowicach

IT Academic Day 2011 Uniwersytet Śląski

IT Academy Day to cykl konferencji informatycznych organizowanych na uczelniach w całej Polsce przez studentów z Grup .Net i Grup IT. Udział w wydarzeniu to możliwość zdobycia najbardziej aktualnej wiedzy dotyczącej programowania z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi i języków dostarczonych przez firmę Microsoft.

Uniwersytet Warszawski

IT Academic Day na Uniwersytecie Warszawskim

Zapraszamy na konferencję IT Academic Day - 2 czerwca 2011. W programie HTML5, Allianz IT, Imagine Cup WebMatrix, Orchard i Windows Phone 7.5.

W oparach absurdu

Microsoft mówi stanowcze NIE pornografii

Od cenzury tylko krok do dyktatury

Pomysł odgórnego zablokowania w Polsce dostępu do pornografii w Internecie to jeden z głupszych pomysłów jakie ostatnio słyszałem. Oto dlaczego...

Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki

Spotkanie z Kinectem

Już w najbliższy wtorek w Warszawskiej Wyższej Szkole Informatyki będzie możliwość poznania Kinecta zarówno od strony technicznej jak i samemu go przetestować!

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

IT Academic Day – WI ZUT Szczecin

To już III edycja konferencji, która rozpocznie się we wtorek 17 kwietnia. A wraz z nią dużo więcej wrażeń i atrakcji!

ZIELONY SŁONIK

Roboty zabiorą nam pracę, ale Elon Musk nas uratuje

Rozwiązanie jest proste: dochód gwarantowany.