Nowy miniPC Zotaca z procesorem Intel Core 8 generacji

Zotac jest znany z produkcji dwóch rzeczy: kart graficznych oraz miniaturowych komputerów klasy mini PC pod wspólną nazwą ZBOX. I to właśnie jeden z nowych mikrokomputerów producent z Chin wprowadza właśnie do oferty.

Chodzi o model ZBOX MI660 Nano. Ten miniaturowy komputer zmieszczono w obudowie o wymiarach 127,8 x 126,4 x 50,8 mm. Mimo małej formy został wyposażony w procesor Intel Core i7-8550U, więc o wydajność raczej nie ma się co martwić. Bo chociaż to niskonapięciowa jednostka dla komputerów mobilnych, to jednak jest też najsilniejszym CPU w swojej klasie.

Mały, ale z całkiem mocnym CPU. Nowy miniPC Zotac ZBOX Mi660 Nano może być dobrym rozwiązaniem do biur i instytucji (fot. Zotac)

Urządzenie może i jest niewielkie, ale może pochwalić się całkiem bogatym zestawem złączy zewnętrznych. Z tyłu znajdują się: cztery USB 3.0, DisplayPort 1.2 i HDMI 2.0, dwa gniazda RJ-45, oraz złącza antenowe i zasilania. Z przodu natomiast dwa złącza USB 3.1 Typu-C, jedno USB 3.0 i gniazda audio.

Wewnątrz komputera znalazło się miejsce na dysk 2,5″ oraz dwa banki pamięci DDR4-SODIMM. Nowa konstrukcja Zotac’a zapewne wkrótce trafi też na nasz rynek.