Vivaldi 1.12 – nowa ciekawa funkcja

Najnowsza wersja przeglądarki Vivaldi 1.12 została wyposażona w ciekawą funkcję przeglądania szczegółowych informacji o oglądanym w przeglądarce zdjęciu. Vivaldi wyświetli wszystkie dostępne parametry zdjęcia na podstawie metadanych obrazu: marka aparatu, którym wykonana została fotografia, balans bieli, temperaturę barw, rozmiar zdjęcia i pliku itp. Wszystkiego tego będzie się można dowiedzieć, bez konieczności pobierania zdjęcia na dysk. Twórcy przeglądarki sądzą, że nowa funkcja szczególnie przyda się blogerom zajmującym się fotografią. Aby przejrzeć informacje o zdjęciu wystarczy kliknąć nań prawym przyciskiem myszy  i wybrać opcję „Inspect Image”, co spowoduje wyświetlenie parametrów obrazu.

Vivaldi jest młodą, bo zaledwie dwuletnią, bezpłatną przeglądarką internetową, tworzoną przez byłego CEO firmy Opera Software ASA Jon Stephenson’a von Tetzchner’a oraz Tatsuki Tomitę. Vivaldi jest wprawdzie programem darmowym, opartym na licencji freeware, ale jej kod jest zamknięty i rozwijany przez Vivaldi Technologies.

Przeglądarkę w starszej wersji stabilnej możecie pobrać ze strony vivaldi.com. Natomiast świeżą wersję 1.12, wyposażoną już w funkcję inspekcji zdjęć znajdziecie tutaj.