Reaktywacja starszego sprzętu

Spojrzyj też na nowe fora

  • Uczestnik
   gallen #1012315

   Witam!
   Pragnę przywrócić do używalności ok. 10-cio letni sprzęt. Musi pełnić tylko podstawowe funkcje, w porywach odpalać Netflixa, ważne żeby przy tym chodził szybko i płynnie z którymś nowszym Windowsem. Obecnie ma jakiś przesadnie głośny zasilacz, kartkę graficzną przełożoną z jeszcze starszego sprzętu i działa bardzo powoli, co widać już przy próbie otwarcia folderu ze zdjęciami, czy przeglądarki.

   Dysponuję więc:
   Płytą główną Asus p5k Black Pearl Edition
   Procesorem Intel CoreQuad 2.4GHz
   2 GB RAMu
   Dysk Seagate Barracuda

   Co z tym zrobić? Czy dodatkowy RAM załatwi sprawę? Dodatkowy dysk? Lepsza karta graficzna? Ile pieniędzy opłaca się w to włożyć?

   Dzięki za wysłuchanie

  • Uczestnik
  • Uczestnik
   gallen #1012483

   Rozumiem, że mulenia to wina wyłącznie dysku? W takim razie każde SSD załatwi sprawę.

   Karta graficzna i RAM nieistotne?
   Zasilacz obojętnie jaki, byle cichy, nie ma znaczenia reszta sprzętu?

  • Uczestnik
   wolek #1044614

   Też chciałem reaktywować stary sprzęt. Niestety coś jest z nim nie tak. Strasznie przycina. Brak płynności pracy nawet przy przeglądaniu netu, nie mówiąc już o oglądaniu YT.
   Sprzęt do tych zastosowań jest więcej niż wystarczający:
   Płyta ASUS, Sempron 145 2,8 GHz, 4GB RAM, Win 10 32 bit(na 64bit przycina jeszcze bardziej), dysk SSD.
   Memtest86 nie wykazał żadnych błędów. Prosty test szybkości procesora na stronce Komputer Świata dał wyniki mniej więcej adekwatne do procesora. Jak inaczej sprawdzić, co szwankuje? Do moich zastosowań szybszy sprzęt nie jest potrzebny.
   Wcześniej korzystałem na nim z Visty i śmigała. Potem zaczął komputer przycinać. Myślałem, że wina Visty i chciałem przeinstalować od 0, ale zgubiłem płytę, więc kupiłem Win 10. Próbowałem też różnych dystrybucji Linuksa i to samo – przycina się co chwila znacznie utrudniając korzystanie z komputera.

  • Uczestnik
   wolek #1045442

   Hardware monitor pokazuje przewoltowanie procesora. Jak kupowałem zasilacz, to wybierałem z tych lepszych, z cichym chłodzeniem(co okazało się nieprawdą niestety).
   Czy może to być odpowiedzialne za przycinanie się komputera?

Przeglądasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
 • Musisz być zalogowany, aby pisać odpowiedzi.
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.