Uczestnik
yasiekh #1090064

Witam, jakiś miesiąc temu złożyłem swój pierwszy komputer. Wszystko działało idealnie przez pierwsze dwa tygodnie. Po tym czasie odpaliłem sprzęt i ku mojemu zaskoczeniu windows nie chce się załadować. Zatrzymanie następuje w tym momencie momencie: https://i.ytimg.com/vi/yXTLB3yDkN0/maxresdefault.jpg tyle, że zamiast napisu dell mam pro series. Średnio co kilkanaście/kilkadziesiąt razy komputer się uruchomi i wszystko sprawnie działa.
Kroki, które zostały podjęte to:
-spróbowanie odpalanie pojedynczych kościach RAMu.
-odłączenie karty siecowej (usb TP LINK)
-odinstalowywanie sterowników poszególnych komponentów i zainstalowanie podstawowych (między restartami komputer również się zacinał na ładowaniu windowsa i poprawnie uruchamiał po kilku restartach)
-Zmiana windowsa (tutaj warto zaznaczyć, że podczas ładowania windowsa z botowalnego pendrive również jest ten sam problem i reinstall jes możliwy po kilku resetach. Windows ściągany ze storny microsoftu)
-Aktualizacjia Biosu
-postawienie starszej wersji win 10 na dysku ssd (wcześniej był na hdd). Działało do momentu w którym nie musiałem zacząć robić aktualizacji. Po aktualizacji, znów ten sam problem.
W tym momencie wraz z przyjacielem który nieco bardziej ogarnia komputery postanowiłem o zaniesieniu sprzętu do serwisu w celu diagnosy.
1. W serwisie powiedziano, że dysk ssd i karta graficzna jest uszkodzona, ale do końca nie wiedzą bo może być to wina płyty głównej…
2. Ze względu na brak szczegółów w diagnozie postanowiłem zabrać komputer do innego serwisu w którym dowiedziałem, się że dysk ssd jest uszkodzony.
Zabrałem komputer do domu, odpiąłem dysk ssd w celu postawienia windowsa na dysku hdd. Po odpaleniu komputera i próbie odpalenia instalacji z bootowalnego pendrive oczywiście ładownie się zawiesiło.
Doprowadziłem tą instalację do końca restartując go kilka razy w czasie instalacji, zainstalowałem najnowsze sterowniki ale to wszystko na nic. Jestem bezsilny. Ktoś ma jakieś pomysły co mogę jeszcze zrobić?
Komponenty na które składa się komputer:
KARTA GRAFICZNA MSI GeForce GTX 1050 TI 4G OC 4GB GDDR5 128bit
PROCESOR AMD Ryzen 7 2700X 4,3 GHz AM4
RAM Crucial DDR4 Ballistix Sport 16GB 2400 (2 x 8GB) CL16
PŁYTA GŁÓWNA MSI B450-A PRO
ZASILACZ SilentiumPC Vero L2 Bronze 600W
HDD Toshiba P300 Performance 3,5″ 1TB
SSD Adata SU900 256GB