Procesor spalony??


 • Uczestnik
  master0244 #511772

  więc objawy rzeczywiście wskazują na procesor, ale… przyczyną może być to, że procesor nie dostaje odpowiedniej wartości prądu, a zatem do sprawdzenia zasilacz (podłączyć inny) do sprawdzenia jaki procesor ma problem( u kogoś, lub włożyć jakiś inny pod te gniazdo dla sprawdzenia) jeżeli obydwie te czynności nic nie dadzą, to będzie problem z płytą główną. karta graficzna powinna być ok.


 • Uczestnik
  master0244 #605645

  Witam wszystkich.. Mam probelm.. Ostatnio przy włączeniu komputera zauważyłem że Windows ani nic się nie ładuje.. Słychać jak pracuje ale czarny ekran.. Zdjąłem obudowę i zauważyłem że wiatrak chłodzący procesor nie kręci się.. Karta graficzna i zasilacz pracują normalnie ale nic się nie włącza-czarny ekran.. Posprawdzałem wszystkie kable zasilające płytę główną itp ale wszystko jest ok.. Wiatrak przy naciśnięciu „Powera” zaczyna normalnie pracować poczym po 5 sekundach zatrzymuje się.. Czy to oznaka tego że procesor nie pracuje??Ciągle jest czarny ekran a wiatrak się nie kręci, ale zasilacz i karta graficzna pracują.. Mój sprzęt to: procesor AMD Athlon 64 X2 4000+ , 2.10 MHZ podkręcony do 2.35MhZ płyta główna Gigabyte GA-M56S-S3 Karta graficzna GeForce Evga 9500gt pamięć Kingston 2560mb dysk Barracuda 250GB zasilacz 400watt


 • Uczestnik
  pl_m #605648

  Teoretycznie procesor nie powinien sie spalic bo ma zabezpieczenie wyłączajace go przy przegrzaniu. W praktyce jednak moze tak być ze procek uległ spaleniu bo zaraz po włączeniu kompa nie osiaga on od razu wysokiej temperatury. Mam jeszcze takie pytanie, skad wiesz ze k.graficzna pracuje? To ze kreci sie na niej wiatraczek jeszcze nic nie znaczy. Na poczatek jesli masz mozliwosc to zmien wentylator na procku.


 • Uczestnik
  Kotencjusz #605660

  Miałem identyczny problem miesiąc temu, Tylko, że u mnie się kręciły wszystkie wiatraki i od procesora też, uszkodzona została płyta główna, podmieniłem na sprawną używaną płytę (kupiona na allegro) i wszystko wróciło do normy, może też tak będzie u Ciebie? sprawdź.


 • Uczestnik
  johny82 #605679

  Padł zasilacz albo płyta główna, lub też płyta główna przez zasilacz. Procka „normalnie” ciężko spalić. Albo zasilacz zwariował i podał dziwne prądy na MB i wtedy mógł paść procek, ale uszkodził płytę. Sprawdź kondensatory w sekcji zasilania procesora, czy nie spuchły. Jeśli nie – zacząłbym od zasilacza.


 • Uczestnik
  rko1 #605682

  AMD ma mechanizmy zabezpieczające – nie sądzę:) Jeżeli wysiadł wentylator procka, to przy braku ustawionych zabezpieczeń w bios, niestety procek mógł się ugotować.

Przeglądasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)

Musisz być zalogowany, aby pisać odpowiedzi.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.