Pomocy! Komputer nie widzi dysku zewnętrznego!


  • Uczestnik
    spencer5 #514702

    Mam dysk zewnętrzny 1TB Seagate . Dysk został podzielony na dwie partycje przy pomocy peceta, zatem miał system plików NTFS. Oczywiście mac mógł dysk czytać i kopiować pliki. Chciałem przerobić jedna partycję na system plików maca żeby można było również zapisywać pliki. Kiedy podłączyłem dysk do maca wyskoczyło okno z propozycja utworzenia dysku archiwizacyjnego pod Time Machine. Następnie kazał mi wybrać partycję i poinformował że najpierw trzeba będzie wymazać zawartość. Kliknąłem ok. Wyskoczył komunikat o błędzie i dysk przestał reagować na polecenie. Po ponownym podłączeniu mac wyświetla komunikat że dysk jest niezgodny z jego systemem. Dysku nie wykrywa, a w narzędziach dyskowych nie podaje żadnych informacji. Co więcej mój pecet też przestał widzieć dysk. W mój komputer dysku nie ma, a menadżerze urządeń jest ale bez żadnych informacji – czyli tak jak w macu. Moje pytanie brzmi czy ktoś wie co się stało lub jak to naprawić? Czy dysk jest zablokowany czy po prostu sformatowany w całości? Dodam że od momentu kliknięcia w opcję „wymaż” do wyskoczenia błędu i „zblokowaniu się dysku” minęła niecała sekunda. Czy w takim czasie mógł się wyczyścić cały terabajtowy dysk? Poza tym kliknąłem polecenie „wymaż” na partycji 2, tymczasem 1 partycja tez nie reaguje. Dzięki za pomoc. 🙂


  • Uczestnik
    jacenty #623564

    nieźle, tak szybko nie mogło wymazać dysku. może ktoś ci przedstawi lepszą propozycję naprawy, ale ja zrobiłbym w ten sposób: jeżeli możesz rozmontować dysk, to tak zrób i podłącz go jako dysk wewnętrzny do PC i po wejściu w system w przystawce zarządzaj możesz na nowo utworzyć/zainicjować dysk. potem ponownie składasz dysk jako zewnętrzny. jeśli to nie da rady, to zrób jak napisałem przed wcześniej, tyle, że ściągnij GParted, wypal go na płytce, wystartuj PC z tej płytki (zmieniasz w biosie first boot na cd-rom) i tam po kilku potwierdzeniach odpali ci się prosty linuxowy interfejs i tam możesz zrobić operacje układania partycji i formatowania i wiele więcej.

Przeglądasz 2 wpisy - od 1 do 2 (z 2)

Musisz być zalogowany, aby pisać odpowiedzi.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.