Bezpłatna sieć w mieście + router Wifi w domu


 • Uczestnik
  plustik #517430

  Witam, Chciałbym korzystac z bezpłatnej sieci Wifi która jest w moim mieście. Myślałem o czymś takim, aby kupic antenę zewnętrzną kierunkową Wifi oraz router Wifi aby rozdzielić sygnał w domu. Tylko chyba router powinien mieć dwa wyjścia na antenę (zewnętrzną kierunkową i wewnętrzną w domu)? Czy jest to możliwe i jakie urządzenia byście polecili?


 • Uczestnik
  trurl #634474

  Witaj! Teoretycznie i praktycznie jest to możliwe. Podstawowe pytania to ” 1. Zasięg sieci w mieście- a twoje lokum? 2. Ile możesz wydać, jeśli zasięg jest „martnowaty”? Kłoni się T.


 • Uczestnik
  jap_1 #634484

  A moim zdaniem nie jest możliwe. To, że router ma dwa wejścia na anteny, nie znaczy, że to dwa niezależne moduły. Może wprawdzie pracować jako tzw. repeater, czyli jakby przedłużać sieć zewnętrzną do domu (nie każdy router ma takie funkcje), ale to nie bardzo ma sens, bo nasz komputer jest wtedy słabo odseparowany od świata zewnętrznego. Moim zdaniem trzeba mieć drugi punkt dostępowy. Oddzielne na zewnątrz (z funkcją WISP) i do wewnątrz. http://www.edimax.pl/images/Image/FAQ/Wireless/General-Wireless/WISPMode-APRouter_PL.pdf http://pl.wikipedia.org/wiki/WISP http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=wisp


 • Uczestnik
  jap_1 #634485

  Ups… Dwa razy weszło to samo. Całego posta się nie da usunąć, to czyszczę treść.

Przeglądasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)

Musisz być zalogowany, aby pisać odpowiedzi.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.