Nowy router Asus rt-n56U i 5Ghz, hmm…


 • Uczestnik
  Punkty: 60
  zbylos #517704

  Tak jak w temacie posiadam RT-N56U i nie wiem w czym tkwi problem. Router asus w jednym pokoju, a tuż za ścianą jakieś 10 metrów dalej telewizor samsung UE46B8000. Zasięg na częstotliwości 2,4 Ghz jest znakomity. Pięć kresek. Natomiast łącząc się na częstotliwości 5 Ghz tylko dwie kreski lub jedna. Puszczając film bezprzewodowo w HD nie da się oglądać, co chwile buforowanie. Natomiast 2.4 Ghz też buforuje ale żadko, jakieś 3 razy na cały dwugodzinny film. Puszczam go oczywiście z dysku zewnętrznego podpięty do USB Routera. Szperam pare dni w google i wszędzie piszą że niby te 5 Ghz jest szybsze, ma większy zasięg i ogólnie lepsze. Czy problem tkwi w moim routerze, a jeśli nie to w czym?


 • Uczestnik
  Punkty: 11 700
  jap_1 #635468

  Sygnał 5 GHz jest bardziej tłumiony przez przeszkody typu ściana. Co nie przeszkadza osiąganiu dużych odległości ale w przestrzeni otwartej.


 • Uczestnik
  Punkty: 60
  zbylos #635471

  Czyli 5 Ghz do domu się nie nadaje… Uległem przy zakupie reklamie i recenzji w „chipie” Nawet na pudełku piszą „teraz filmy HD bez buforowania!” Jakbym miał odtwarzać w tym samym pokoju gdzie znajduje się router to kablem bym se połączył

Przeglądasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)

Musisz być zalogowany, aby pisać odpowiedzi.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.