Router WiFi + dysk zewnętrzny


 • Uczestnik
  ikarus #518432

  Posiadam już dysk 2 TB teraz zastanowiło mnie czy router wifi pociągnie ten dysk czy są jakieś ograniczenia? WNR3500L-100PES czy do tego routera można podłączyć drukarkę Samsung CLP 315 po łączu Ethernet i żeby śmigała po wifi bo łącze usb wykorzystałbym do dysku zewnętrznego?


 • Członek
  archiwum #639067

  Niby wszystko wybrałeś ok ale dysk polecałbym inny.Np Samsunga Samsung 640GB 2,5cala USB PianoBLACK (HX-MTA64DA/G22) Ten co wybrałeś nie oznacza że jest dobry bo jest pojemny:) Poczytaj opinii na temat produktów jest ich kupa w internecie:)


 • Uczestnik
  ikarus #639073

  Ok dzięki. Mi właśnie o to chodziło że jest pojemny. Ale jeszcze poczytam opinii.


 • Uczestnik
  svider #639081

  co do dysku można by było coś jeszcze poszukać w zależności jaką chcesz mieć pojemność, co do samsunga to mam takiego samego toshibę też mam ale inną:D


 • Uczestnik
  ikarus #639083

  Ten jest pojemności 2 Tb i tylko dlatego wybrałem tego o reszta jest o wiele droższa.


 • Członek
  archiwum #639090

  Ale widzisz patrze na pojemność twojego wyboru.Wrażenie no no nieźle:) Ale gdy widzę cenę no to trochę cienko.Jeśli zależy Ci na pojemności popatrz na takie dyski u bardziej zaufanych sprzedawców np. Toshiba Samsung. Nie krytykuje twojego wyboru ale przemyśl go jeszcze bo nie zawsze to co kupujemy bez opinii jest dobre.To tylko moja dobra rada:)


 • Uczestnik
  ikarus #639111

  Bardzo Ci dziękuję za radę. Zastanowię się jeszcze.


 • Uczestnik
  ikarus #639132

  Macie jeszcze jakieś inne propozycje?


 • Członek
  archiwum #639147

  Ja mam rade pooglądaj poczytaj.Nas możesz spytać czy dobrze wybierasz.Najlepiej zrobisz jak obejrzysz sobie zdjęcia i poczytasz opinie:)


 • Uczestnik
  ikarus #639153

  Ok tak zrobię.


 • Uczestnik
  ikarus #639159

  Siedziałem całą noc i sobie czytałem. Powiedzcie mi proszę jak bym kupił sobie coś takiego taki zestaw: 1. Odtwarzacz multimedialny Dune HD Lite 53D WiFi do tego dysk zewnętrzny Western Digital WDBAAU0020HBK-EESN 2. Router NETGEAR WNDR3700 lub Asus RT-N16 (wydaje mi się że jakiś tańszy też będzie dobry) Router podłączony do odtwarzacza ( do routera drukarka WIFI) który ma wbudowanego torenta więc mógłbym sobie jakieś filmy ściągać zapisują na dysk zewnętrzny. Odtwarzacz podłączony do telewizora i oglądam sobie filmik na dużym telewizorku. Pytanie czy zapisane pliki na dysku zewnętrznym będę mógł przeglądać z laptopów po wifi? I Czy ruter udostępni mi materiały które mógłbym obejrzeć w sieci poza domem jak jest podłączony przez odtwarzacz multimedialny?


 • Uczestnik
  ruth #639374

  Funkcje routera, klienta torrent czy udostępnianie plików sieci lokalnej lub Internecie obsługują niektóre routery z alternatywnym firmware-em. Godnym uwagi jest WNR3500L-100PES. Ma nawet swoją stronę w Wikipedii. Na MyOpenRouter zawiera sporo informacji co można zrobić z tym urządzeniem za pomocą Tomato, DD-WRT czy OpenWRT. Ponieważ WNR3500L pracuje na Linuksie, to gdyby się postarać to zapewne dałoby się go przyuczyć do smażenia jajecznicy na śniadanie:D. Co do WNR3500L wiem sporo, o innych musiałabym poczytać. Ponadto Netgear ma z prawdziwego zdarzenia support w Polsce, i można się dodzwonić, i porozmawiać z ludźmi znającymi się na rzeczy.


 • Uczestnik
  ikarus #639398

  Powiem szczerze że fajny cenowo i funkcjonalnością. Mam tylko pytanko odnośnie podłączenia sprzętu do niego. Chodzi mi że chciałbym pod port usb podłączyć do niego Dysk zewnętrzny i korzystać w sieci domowej z zasobów na dwóch laptopach. A czy mogę podłączyć drukarkę WiFi po gnieździe Ethernet i nie wiem czy będzie chodziła?


 • Uczestnik
  ruth #639406

  Podłączony przez USB dysk zewnętrzny będzie dostępny w sieci LAN przez protokół http lub ftp. Drukarki WiFi nie mam więc nigdy nie podłączałam lecz powinna być dostępna jak każde urządzenie z udostępnionymi zasobami w sieci LAN. Dysk można również udostępnić w Internecie po ww protokołach.


 • Uczestnik
  ikarus #639410

  Posiadam już dysk zewnętrzny 2 TB teraz zastanowiło mnie czy router pociągnie ten dysk czy są jakieś ograniczenia? WNR3500L-100PES czy do tego routera można podłączyć drukarkę Samsung CLP 315 po łączu Ethernet i żeby śmigała po wifi bo łącze usb wykorzystałbym do dysku zewnętrznego?

Przeglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 19)

Musisz być zalogowany, aby pisać odpowiedzi.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.