Jaka karta Wi-Fi n z dużym zasięgiem.


 • Członek
  Punkty: 50
  archiwum #521617

  Kupiłem rok temu router asus RT-N65U ze względu na duży zasięg (a na niego mój PC narzeka) i dedykowaną karte PCI-E do niego kartę ASUS PCE-N15 Niestety zasięg jest badziewny i taki sam jak w sieci G. Muszę przez środek holu przysuwać ruter żeby zasięg był. Co więcej problem polega na tym, że objawy sa jak przy braku zasięgu ale Windows pokazuje 4-5 kresek. Aktualizacja sterowników rutera i karty nie pomaga. Jest to strasznie uciążliwe. Czasem bywa tak, że np P2P ściąga z maksem łącza a nie mogę otworzyć żadnej strony. Nie jest to problem Windowsa gdyż po reinstalacji nic nie pomogło. Nie jest to problem rutera bo smatfony i laptopy wszystkie w domu działają poprawnie a zasięg w miejscu gdzie stoi PC też mają. Więc proszę Was albo o pomoc w rozwiązaniu problemu czemu Windows pokazuje max zasięgu a nie ma go w ogóle. Albo czemu np ściągam pliki a nie mogę otworzyć strony. Zmiana DNS na ruterze nic nie dała. Lub ewentualnie czy może mi ktoś polecić kartę PCI-E (nie mam slotów PCI zwykłych) lub USB ale preferowałbym coś wewnętrznego ale taką żeby miała duży zasięg. Dziwi mnie to bo N powinno mieć duży zasięg a w tej chwili jest to 10m + ściana i już sa problemy spore. Czasem też pokazuje brak połączenia sieciowego jakby po prostu nie było internetu a inne urządzenia problemu nie widzą. Wtedy czasem restart pomaga, czasem trzeba poczekać godzinę czy dwie.


 • Uczestnik
  Punkty: 19 672
  trurl #651403

  Witaj! Chmm, jeśli masz „na stanie” telefon lub tablet z Androidem, to na początek ściągnij sobie i zanstaluj „cuś” , co się nazywa bodaj WiFi Analyzer. Uruchmić na urządzeniu mobilnym WiFi, odpalić program i zobaczyć co soft pokazuje. Być może wystarczy zmienić tylko kanał pracy routera i karty kompa. Jeśli to jednak nie wystarczy i będziesz musiał wymieniać kartę w kompie, to proponuję zmianę na taką z możliwością podłączenia anteny zewnętrznej ( może być PCI,PCI-E,usb). Z mych prywatnych preferencji, to lubię produkty f-my Sparklan – ich wadą jest cena. Kłoni się T. PS. Zapuść jeszcze polcenie tracert 192.168.1.0 i tracert google.com, a jeśli masz to odpal na kompie Linuks Live ( polecam Knoppiksa ) i zobacz jak sieciówka zachowuje się pod Pingwinem. T.


 • Członek
  Punkty: 50
  archiwum #651405

  Dzięki za odpowiedź A co robi ten tracert 192.168.1.0? Zapuściłem to. Za każdym razem komunikat „upłynął limit czasu żądania”. Robił tak 25x z tym samym wynikiem. Odszedłem od kompa bo nie wiedziałem czy robi to do skutku czy ileś tam razy ale jak godzinę później przyszedłem to okna już nie było. W domu są smartfony z Andoridem więc sprawdzę to o czym mówisz. Co do Knopixa to trochę będzie ciężko z tego powodu, że problem nie dzieje się non stop a trzymać kompa pół dnia na Knopixie żeby sprawdzić czy jest ok dużo mi nie da. Bo będzie ok i nie wiem czy dlatego, że to wina Windowsa czy dlatego, że nie było w tym czasie problemu. Co do karty którą mam to jest możliwość podłączenia anteny zewnętrznej. Bo te dwie co tam są to da sie odkręcić. Zapewne są jakieś uniwersalne gwinty które pasują. Ale chyba kupowanie większej anteny mija się z celem. Coś musi być nie tak z tą kartą jeśli 10m+ ściana i nie ma często netu.


 • Uczestnik
  Punkty: 19 672
  trurl #651420

  Witaj! Zapuść tracert na bramę domyślną routera ( zgodnie z jego „obstrukcją) np 192.168.1.1 (poprzednio z rozpędu podałem 0 na końcu). Jeśli reszta urządzeń nie ma problemu z łącznością WiFi do i od routera, to można wnioskować,że problemem jest karta w twym kompie lub/i stery do niej. Acha, sprawdź jaki w karcie sieci chipset ( powinien któryś Realtek (być może ten) i zamiast sterów Asusa użyj np tych: http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsView.aspx?Langid=1&PFid=48&Level=5&Conn=4&ProdID=278&DownTypeID=3&GetDown=false&Downloads=true O karcie piszą,że źle pracuje z ZoneLab-em. Zacznij od zmiany sterów na „realtekowe”. Kłoni się T. PS.Na sterach Asusa, karta działa problematycznie. T.


 • Członek
  Punkty: 50
  archiwum #651423

  Teraz nie jestem w domu ale jak rozumiem na karcie o będzie napisane?


 • Uczestnik
  Punkty: 1 480
  magiel #654440

  U nas mamy WNCE2001 Netgear – zasięg super w całym mieszkaniu, a zawsze podłączone są po sieć 2-4 komputery, oczywiście bezprzewodowo. Akurat w przypadku kart wifi polecam z góry kupowanie wyłącznie solidnego sprzętu – słabe wifi to tylko problemy.

Przeglądasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)

Musisz być zalogowany, aby pisać odpowiedzi.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.