GPS do ciężarówki z automapą oraz dvbt.


 • Uczestnik
  glok #653334

  Witam, Poszukuje GPSu, który będzie używany w samochodzie ciężarowym na drogach europejskich jak i wschodnich jak i zachodnich. Chciałbym aby był to sprzęt, który prócz GPSu będzie pozwalał na odbiór telewizji cyfrowej oraz umożliwiał podłączenia się małą anteną satelitarną. Zdaje sobie sprawę, że wchodzimy teraz raczej w obszar tabletów niemniej jednak fajnie jeżeli urządzenie posiadało by modem 3G oraz opcjonalnie klawiaturę, którą można by było podłączyć po takowe urządzenie (co nie jest raczej konieczne). Jeżeli chodzi o dystrybutora map dobrze jeżeli posiadałoby oryginalnie autmapę polska + europa. Ekran +7 cali w górę. Cena: 1000 zł -/+ 200 zł Pozdrawiam.


 • Uczestnik
  glok #522036

  Ja posiadam też automape dla androida 4.0.4 i działa dobrze na SE Xperia Arc S. Szybko wyszukuje trasy. Ja mam ustawione wyszukiwanie po GPS-ie. Ale u Ciebie skoro masz tylko WiFi to raczej nie będzie problemów. Dodatkowo ten tablet ma sporo mocniejsze podzespoły. Ja nie zauważam różnicy między najlepsza nawigacja w tablecie a dedykowana nawigacja. Są oczywiście nawigacje dedykowane kierowcą ciężarówek ale i normalna Automapa też ma te funkcje: Na rynek trafiła kolejna wersja najpopularniejszego w Polsce programu do nawigacji satelitarnej – AutoMapa. Wersja 5.5.1 została przede wszystkim wzbogacona o informacje kierowane do kierowców ciężarówek oraz nowy system gromadzenia informacji o natężeniu ruchu na drogach. Kierowcy pojazdów ciężarowych podróżujący z nawigacją samochodową po Polsce mogą wyznaczyć trasę podróży z uwzględnieniem ograniczeń wynikających z typu pojazdu, którym się poruszają. Dane dla pojazdów ciężarowych poruszających się na terenie Polski zawierają m.in. ponad 23 tysiące znaków ograniczenia tonażu, ponad 1200 znaków określających wysokość wiaduktu i ponad 2200 wiaduktów, których wysokość została zmierzona dalmierzem laserowym na potrzeby przejazdów nienormatywnych. AutoMapa 5.5 zawiera również dane dotyczące dopuszczalnego nacisku na oś pojazdu dla wszystkich dróg krajowych i wojewódzkich zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu. tutaj masz to opisane dokładnie: http://www.dobreprogramy.pl/Nowa-AutoMapa-pomaga-kierowcom-ciezarowek,Aktualnosc,10409.html Pozdrawiam.


 • Uczestnik

 • Uczestnik
  glok #653338

  Ostatnia opcja wydaję się dość ciekawa jednakże czy dla anroida 4.0 automapa będzie działała tylko z nadajnikiem gps bez dostępu do internetu i czy jest możliwość wybrania profilu dla samochodów ciężarowych oraz czy taka automapa dla androida jest gorsza od tej którą oferują nawigacje np. takie jak navroad leeo st


 • Uczestnik
  glok #653339

  dziękuje bardzo za cenne informacje. chciałbym dowiedzieć się jeszcze jednej sprawy odnośnie odbiornika dvbt czy istnieje możliwość podłączenia pod najlepszy tablet jakiejś mocniejszej zewnętrznej anteny do odbioru dvbt. 3g nie ma no ale wszystkiego nie można mieć.


 • Uczestnik
  jakub_1986 #653340

  Co do dodatkowej anteny do tunera DVB-t to raczej będzie ciężko. A co do modemu 3G to musiałbys sprawdzić na stronie producenta tabletu czy nie obsługuje on modemów 3G na USB. Tu masz jeszcze inne rozwiązanie i chyba powinno Ci sie spodobać: http://bezprzyciskow.pl/id-androidtv-telewizja-dvb-t-w-androidzie-recenzja To urządzenie możesz podłączyć do prawie każdego tabletu i jest to miniaturowy tuner dvb-t. Pozdrawiam.

Przeglądasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)

Musisz być zalogowany, aby pisać odpowiedzi.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.