Problem z przełączeniem karty na dedykowaną AMD


 • Uczestnik
  daff210 #524205

  Witam serdecznie:) Ostatnio zakupiłem laptopa Dell Inspiron 5547, i chciałem przetestować jego możliwości, uruchomiłem Wiedźmina 2 (pirackiego) który na moim starym komputerze nie działał ze względu na za słaba kartę graficzną. Teraz posiadam AMD R7 M265 + Intel HD Graphics 4400 i występuje taki problem, że karta graficzna nvidia niechce się przełączyć na Radeona gdy odpalam tą grę. Na innych grach/programach jeszcze nie próbowałem. Oczywiście w ustawieniach grafiki/zasilania dałem wszystko na „maksymalą wydajność” tak jak było zalecane w tysiącach tematów i filmików, lecz gra dalej chodzi na maks 5-10 fps a grafika wygląda gorzej niż w Wiedźminie 1. Monitorowałem system programem „AMD System Monitor” podczas uruchamiania gry i zużycie karty AMD było równe 0% co zapewne oznacza że nie była ona aktywna. Spędziłem nad tym już mnóstwo czasu i nie znalazłem odpowiedzi, może tutaj mi ktoś pomoże:( Z góry dziękuje za odpowiedź;) P.S Próbowałem w BIOS’ie coś sprawdzić, czy nie ma tam żadnej opcjii z kartą grafiki i przełączaniem czy coś, ale nic takiego nie znalazłem.


 • Uczestnik
  jakub_1986 #667441

  Witam. Masz zainstalowane sterowniki do obydwóch kart graficznych?


 • Uczestnik
  daff210 #667443

  Do Intela zintegrowanej mam, do AMD mam już kilka wersji(z nieoficjalnych stron)i żadna nie działa prawidłowo.


 • Uczestnik
  jakub_1986 #667444

  W osobnym wątku masz link do najnowszych sterów AMD. Pobierz je. Uruchom laptopa w trybie awaryjnym i odinstaluj wszystkie sterowniki do karty AMD. Potem uruchom kompa z powrotem i w normalnym trybie zainstaluj te które Tobie podałem. Pozdrawiam.


 • Uczestnik
  daff210 #667445

  Dzięki wielkie, pobiorę te w fazie beta i zobaczymy co z tego wyjdzie.


 • Uczestnik
  jakub_1986 #667447

  Sam ich używam bo poprzednia wersja powodowała restarty kompa. Musisz często sprawdzać czy nie wyszły nowe sterty i robić ich aktualizację.


 • Uczestnik
  daff210 #667449

  Niestety, ale zrobiłem to co mi poradziłeś. Usunąłem wszystkie sterowniki i zainstalowałem te najnowsze, ale nic to nie dało. Gra dalej chodzi tak samo, a Gaming Evolved pokazuje że mam nieaktualne sterowniki. Może powinienem przywrócić ustawienia fabryczne laptopa i spróbować zainstalować te sterowniki? Spróbowałem wyłączyć kartę Intela i wtedy jak uruchamiam Wiedźmina wyskakuje mi komunikat „Nie jest zainstalowany żaden sterownik graficzny AMD albo sterownik AMD działa nieprawidłowo. Zainstaluj sterownik AMD odpowiedni do danego sprzętu firmy AMD.


 • Uczestnik
  jakub_1986 #667450

  Witam. U mnie pokazuje że sterowniki są aktualne. Też mam wersje 14.11.2 Beta. Tak więc tym programem się nie przejmuj. Zobacz jeszcze ustawienia w sterownikach grafiki Intela. A z tego co pamiętam w sterownikach AMD są profile do gier i chyba tam się ustawiało która gra ma korzystać z szybszej karty. Nie jestem pewien tego w 100% ale sprawdzić nie zaszkodzi.


 • Uczestnik
  daff210 #667451

  W sterownikach Intela nie ma nic podejrzanego co mogłoby wpłynąć na taki stan rzeczy. W ustawieniach sterownika AMD już grzebałem ze 2 dni i próbowałem chyba wszystkie możliwe opcje – niestety bezskutecznie. Zrobie sobie przywrócenie systemu, dzięki za pomoc i poświęcony czas:)


 • Uczestnik
  jakub_1986 #667452

  Witam. Czyli nie masz jeszcze jakiegoś sterownika zainstalowanego. Tak więc nie winne są tutaj sterowniki od AMD tylko Ty bo czegoś nie zainstalowałeś. A w ogóle włączona jest karta AMD? Przywracanie systemu niewiele tutaj da. PS: Tu masz filmik który dokładnie opisuje co i jak zrobić: http://www.youtube.com/watch?v=S8S9_Qeh1E4 Daj znać czy pomogło.


 • Uczestnik
  daff210 #667472

  Jestem własnie tuż po formacie. Co do filmiku to oczywista sprawa – miałem już tak zrobione ale nic nie dawało. Karta AMD w menadżerze urządzeń była włączona i działała prawidłowo. Teraz zobacze co wyjdzie jak jeszcze raz na świeżym systemie zainstaluje stery. P.S Czy muszę też instalować sterowniki do zintegrowanej i jakieś chipsety?


 • Uczestnik
  jakub_1986 #667473

  Tak, musisz instalować sterowniki do każdego podzespołu w laptopie. Poprzednio też tak zrobiłeś czy zainstalowałeś tylko sterowniki do samych kart graficznych?


 • Uczestnik
  daff210 #667474

  Poprzednio zainstalowałem tylko karty graficzne i jakieś 3 inne sterowniki polecone przez Della na stronie, nawet za bardzo nie patrzyłem do czego one były. Czy mogłbyś rzucić jakiś link do sterów dla mojego laptopa, albo chociaż do czego mam szukać? Niechciałbym znowu nainstalować po 3 czy 4 niewłaściwe stery:) EDIT Okej, okazało się że na dell.com mają spis i linki do wszystkich potrzebnych sterowników dla mojego modelu. Poinstaluje to i zobaczy się:D


 • Uczestnik
  jakub_1986 #667476

  Witam. To już mamy przyczynę dlaczego przełączanie kart graficznych nie działało. Z tej strony wybierasz model swojego lapka: http://www.dell.com/support/home/pl/pl/pldhs1/?c=pl&l=pl&s=dhs&~ck=mn i przechodzisz do działu sterowniki oraz pliki do pobrania.


 • Uczestnik
  daff210 #667484

  Zainstalowałem większość sterowników, ale z kilkoma wyskoczył błąd i nie dało się ich zainstalować: -Wyświetlacz LCD do notebooków HD_non_TS -Dźwięk Audio Driver Realtek ALC3234 -Dell Digital Delivery app -Dell Wireless 1707 Wi-Fi + Bluetooth Driver Zainstalowałem także na próbę gre Richard Burns Rally i w opcjach mam możliwość wyboru ADM R7 M265, ale wydaje mi się że dalej jest problem ze sterownikami bo nawet w menu gra, choć tak stara strasznie klatkuje i nie obsługuje mojej optmalnej rozdzielczości laptopa, tylko 640, 800 i 1024 W menadżerze urządzeń karta AMD R7 M265 jest oznaczona jako sprawna i działająca…

Przeglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 21)

Musisz być zalogowany, aby pisać odpowiedzi.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.