dysk zewnetrzny nie jest czytany z USB


 • Uczestnik
  anubus #686542

  witam Wszystkich jestem tu pierwszy raz i pragne serdecznie Wszystkich powitać. mam nadzieje ze mój post jest w odpowiednim miejscu, jeśli nie to proszę o wskazanie mu wlasciwej drogi:) problem z jakim się borykam to dysk a raczje 2 zewnętrzne dyski 250 i dysk zewnętrzny 500 GB. podlaczylem je w lipcu pod tv Mante i teraz już nie chodza mi pod kompem. wogole nie sa widoczne. wogole tj nawet w zarzadzaniu dyskami. wiele czytałem, przegladalem rady ale nic mi to nie pomaga. wszedłem do dosu, komendy list dir nie przynoszą efektow bo dysk nie jest dalej widoczny. clean nic nie pomaga bo dyskow nic a nic nie widać… . co ciekawe dyski swieca diodami wiec chyba raczej uszkodzone nie sa. nie mam już do nich sil i bardzo proszę o rade bo wszystkie wyczytane na forach niestety mi nie pomogly… proszę o pomoc


 • Uczestnik
  anubus #527849

  Sprawa jest prosta, bo podpinając dysk pod TV, dysk zostaje sformatowany pod TV i jest to format plików nie rozpoznawalny przez komputer. Dlatego ich nie widać. Wszystko musisz robić z wiersza poleceń i przy wykorzystaniu polecenia „diskpart”. A więc: -wiersz poleceń – polecenie „diskpart” – potem „list disk” Wtedy wyskoczy czy lista podpiętych dysków. Disk0 to systemowy dysk. Pozostałe dyski to podpięte magazyny danych. Dajmy na to, Disk 1 to będzie twój nowy dysk zewnętrzny, więc komendą „select disk 1” wchodzisz na niego. W tym momencie wpisujesz komendę „clean” w celu wyczyszczenia sektorów rozruchowych i cały dysk. W tym momencie tracisz wszystkie dane zapisane na dysku. Przykro mi. Po tym wszystkim, zamykasz wiersz poleceń i przechodzisz do zarządzania komputerem (prawoklik na Mój Komputer i wybierasz z menu Zarządzaj). Teraz musisz zainicjować dysk. Wybierasz z lewej strony „Zarządzanie dyskami”, w tym momencie powinno wyskoczyć okienko z sugestią zainicjowania dysku. Zatwierdzasz sugestię, upewnij się tylko, że poniżej jest zaznaczona opcja „MBR”, a nie GPT. Po tym zobaczysz nowy dysk, który należy sformatować jako wolumin prosty i tyle w tym temacie. Mam nadzieję, że pomogłem.


 • Uczestnik
  anubus #686546

  ale wlasnie ten sposób znalazłem i probowalem, po komendzie list disk wyswietla mi tylko mój dysk twardy pomimi podpiętych 2 innych zewnętrznych dyskow. na dodatek oba swieca a jeden tak jak by chciał się zalogowac bo wydaje jakies chceci odczytania ale nic żaden nie działa… i wlasnie w tym caly tkwi problem… czy ktoś wie jak sobie z tym poradzić? jest tu jakiś spec???

Przeglądasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)

Musisz być zalogowany, aby pisać odpowiedzi.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.