Konto Administratora w XP

Spojrzyj też na nowe fora

Forum: Windows

  • Uczestnik
   raf001 #599570

   Podczas instalacji WindowsaXP zarządał utworzenia konta użytkownika. Czasem jednak potrzeba dostać się do konta Administratora. Jak uruchomić to konto Administratora?

  • Uczestnik
   raf001 #511114

   PRZEDSTAWIAM WAM ROZWIĄZANIE PROBLEMÓW TEGO TYPU NA WINDOWS XP W tym miejscu polecam mój program – dzięki niemu w Windows XP (i chyba tych starszych win też) można bez żadnych komplikacji: 1. Utworzyć nowe konto administratora z poziomu jakiegokolwiek użytkownika 2. Zmienić hasło każdego konta z poziomu jakiegokolwiek użytkownika. 3. Nadać uprawnienia administratora standardowemu użytkownikowi z poziomu jakiegokolwiek konta. Do uruchomienia programu niezbędny najnowszy .NET Framework AdminControl Rozmiar 878,15 KB Download – linki do wyboru http://www.sendspace.pl/file/9db6cfdf685e96d5feefeaf http://odsiebie.com/pokaz/5353473—d920.html[/size] Na przyszłość nie używaj takiej dużej czcionki w postach.- pl_m_M

  • Uczestnik
   rko1 #599571

   3 rozwiązania – na ikonie danego programu – prawy przycisk myszki, uruchom jako administrator – wejdź w tryb awaryjny – ctrl+alt+delete – kliknij wyloguj – będziesz miał do wyboru swoje konto i administratora.

  • Uczestnik
   Pudel #599577

   Jeszcze jeden sposób: 1. Uruchamiamy cmd.exe (Start uruchom wpisujemy cmd.exe) 2. W oknie które nam wyskoczy wpisujemy at xx:xx /interactive cmd.exe – gdzie xx:xx to godzina, którą mamy teraz na zegarku + 1 lub 2 minuty) 3. Po upływie czasu, wyskoczy nam nowe okno, nie zamykamy go. 4. Teraz włączamy Menadżer Zadań (ctr+alt+del) i wybieramy explorer.exe i dajemy na zakończ proces. 5. W otwartym oknie które wyskoczyło w punkcie 3 wpisujemy explorer.exe i jeśli poszło wszystko zgodnie z planem, to będziemy zalogowani na koncie System

  • Członek
   archiwum #599628

   Jeżeli zakładanemu kontu użytkownika nadałeś prawa administratora, to samo konto „administrator” właściwie nie będzie używane ani Ci potrzebne (ale nie usuwaj!).

  • Uczestnik
   SufferMaker #599656

   Jesli to jest windows XP to podczas instalacji prosi o utworzenie konta uzytkownika. Gdy jest to jedno konto to automatycznie uzyskuje ono status administrator komputera i posiada wszystkie przywileje dla tego konta przeznaczone. Mozna to sprawdzic za pomoco panel sterowania->konta uzytkownikow->tam jest nazwa uzytkownika a pod nia jest odpowiedni przypis.

  • Uczestnik
   rko1 #599686

   Zgoda co do tego, że konto użytkownika uzyskuje status administratora, ale konta administratora jest również tworzone. Problem rozpoczyna się gdy przy rozsypaniu się profilu trzeba wejść w awaryjnym i wtedy nagle użytkownicy przypominają sobie, że ustawili hasło administratora, którego teraz nie pamiętają.

  • Uczestnik
   Pudel #599690

   Zgoda co do tego, że konto użytkownika uzyskuje status administratora, ale konta administratora jest również tworzone. Problem rozpoczyna się gdy przy rozsypaniu się profilu trzeba wejść w awaryjnym i wtedy nagle użytkownicy przypominają sobie, że ustawili hasło administratora, którego teraz nie pamiętają.[/quote] Hmm, więc tak sposób który ja podałem daje nam to że w systemie pojawia się konto Administrator, jest to konto stopnia wyższego od każdego konta stworzonego w systemie i nadania mu typu Administrator Mówiąc prościej ten myk daje nam możliwość logowania się do systemu na konto z uprawnieniami System SufferMaker wypróbuj to co napisałem a zobaczysz że są wyższe konta z typem System ma które można wejść.

  • Uczestnik
   ruth #599828

   Sens dostawania się do konta „administrator” widzę jedynie w tym iż domyślnie jest ono bez hasła co jest swoistym backdoorem.

  • Uczestnik
   rko1 #599832

   DO czasu, aż będziesz kiedyś musiał z tego konta skorzystać, a w sytuacjach awaryjnych jest to konieczne.

  • Uczestnik
   ruth #599916

   Nigdy nie byłam amatorką pozostawiania backdoora w systemie. Używanie haseł, szczególnie w przypadku kont administracyjnych, nie wiem czy słusznie, uważam za kanon bezpieczeństwa. Wracając do tego co napisał autor wątku, to wydaje mi się iż mylisz uprawnienia kont z ich nazwami. Konto „administrator” może się nazywać „kukuryku” i w dalszym ciągu będzie to, to samo konto.

  • Uczestnik
   rko1 #600053

   Jednak wydaje mi się, że mylisz konto administratora z kontem na prawach administratora – to zupełnie 2 różne sprawy.

  • Uczestnik
   raf001 #600067

   OK. Za podpowiedzi – dzięki, ale jest pewna rzecz: wypróbowałem porady, ale nie za wiele z tego wyszło. Natomiast znalazłem takie coś: „XP Akcelerator 2.26”, gdzie jest opcja „uruchamiania Administratora” i ta działa. Dlaczego więc nie mogę uruchomić go wg porad? Rzecz w tym, że nie wydaje mi się, abym miał błąd w systemie (nie uruchomiłbym Administratora XP Akceleratorem)

  • Uczestnik
   kraken #600112

   Jeśli kolega chce właczyć domyślnie wyłaczone dla standardowego logowania interakcyjnego konto „Administrator” to bedziesz musiał uzyc w tym celu nastepujcych kroków: 1. Menu Start 2. Uruchom – wpisz „mmc.exe” pojawi sie Microsoft Management Console 3. Wybierz dodaj przystawkę z menu plik. 4. Dodaj przystawki „konfiguracja i analiza zabezpieczeń” oraz „Szablony zabezpieczeń” 5. Utwórz własny szablon zabezpieczeń w przystawce „Szablony zabezpieczeń”, zapisz go pod dowolna mówiąca ci cos nazwą 6. Wczytaj szablon zabezpieczeń przystawką „konfiguracja i analiza zabezpieczeń” 7. W przystawce „konfiguracja..” użyj opcji „analizuj mój komputer” Po zakończonej analizie pojawią sie w tej przystawce nowe opcje. 8. Wejdz w folder „konfiguracja.. ” -> zasady lokalne -> opcje zabezpieczeń. Poszukaj opcji w której jest napisane „Konta: stan konta administratora” i ustaw na właczone. 9. Użyj opcji „Konfiguruj mój komputer” Zrobione. Na przyszłość mógłbyś zapisać sobie tą konsolę uzywając opcji Plik-> zapisz jako.. i nadając jej jakąś swoja nazwę. Aha.. MMC jest dostępne tylko W Microsoft Windows XP Professional

  • Uczestnik
   ruth #600164

   Jednak wydaje mi się, że mylisz konto administratora z kontem na prawach administratora – to zupełnie 2 różne sprawy.[/quote] Ja natomiast przypuszczam, że nie przeczytałeś tego co napisałam.

Przeglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 30)
 • Musisz być zalogowany, aby pisać odpowiedzi.
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.