Główne wady NIS 2009

Spojrzyj też na nowe fora


 • Uczestnik
  thonick #512788

  @hvar: Dziwne odgrzewanie tematu sprzed roku.. Szczególnie ze teraz Norton jest w wersji 2011.. Drogi hvar, daj spokoj z ta kryptoreklama..


 • Uczestnik
  thonick #612535

  Przeczytałem testy wszystkich użytkowników do tej pory, więc nie będę powtarzał ich opinii, że NIS 2009 nie obciąża systemu i że działa w tle praktycznie bez ingerencji użytkownika, bo to się zgadza. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z pakietu, jednak jako zaawansowanemu użytkownikowi brakuje mi kilka opcji: – Brak narzędzia do blokowania reklam i popup-ów. Przeszukałem wszystkie opcje ustawień i nie znalazłem nigdzie tej opcji, w poprzednich wersjach NIS były moduły do blokowania reklam i wyskakujących okienek, a w nowej wersji nie ma. Jako pakiet typu wszystko w jedym takie moduły powinny się tu znaleźć i jak dla mnie spory minus. – Kolejnym minusem jest to że nie można ustawić sobie częstotliwości liveupdate. Co prawda na moim szybkim łączu nie przeszkadza mi że program kilka razy dziennie sprawdza czy nie ma aktualizacji, ale jak ktoś ma wolniejsze łącze to może chciałby sobie ustawić sprawdzania aktualizacji np raz dziennie lub co drugi dzień. W NIS takiej możliwości nie ma, można tylko wyłączyć aktualizacje automatyczne i robić je ręcznie. – Program traktuje wszystkich użytkowników jak amatorów i aż za bardzo chce wszystko robić za nich. Nie można ustawić żeby program po wykryciu każdego zagrożenia pytał się użytkownika co ma zrobić, pyta się jedynie w przypadku zagrożeń, które uzna jako niskie, każde inne usuwa samoczynnie. Nie ma możliwości utworzenia wyjątków dla wykrytych zagrożeń innych niż niskie, przykładowo dodałem dany plik do wyjątków, gdyż z premedytacją chciałem go zostawić a program i tak zamęcza mnie komunikatami o wykrytym zagrożeniu i jedyną opcją do wyboru było „usuń plik” nie mogłem pominąć ani dodać do wyjątków a jak zamykałem okno to za kilkanaście minut wyskakiwało z powrotem. Wyjątkowo irytujące. – Program wymusza zarejestrowanie się w internecie poprzez Norton Account. A co jeśli nie chce się rejestrować i podawać swojego maila? Niestety nie ma opcji anuluj, jedynie jest opcja przypomnij później i co jakiś czas znowu wyskakuje prośba o rejestrację. Podsumowując program jest super i Symantec napewno zrobił ogromny postęp, ale jak dla mnie, biorąc pod uwagę powyższe wady, nie jest idealny. Dlatego spróbuję zainstalować NIS 2010 i może tam coś z powyższych rzeczy poprawili.


 • Uczestnik
  thonick #612536

  Dodatkowo mam pytanie do innych użytkowników. Ustawienia programu są dostępne jedynie na koncie administratora, czy jest jakaś możliwość szybszego dostępu do ustawień z konta z ograniczonymi uprawnieniami bez konieczności wylogowania się i logowania jako administrator???


 • Uczestnik
  Patrycjaryk #613326

  Przeczytałem testy wszystkich użytkowników do tej pory, więc nie będę powtarzał ich opinii, że NIS 2009 nie obciąża systemu i że działa w tle praktycznie bez ingerencji użytkownika, bo to się zgadza. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z pakietu, jednak jako zaawansowanemu użytkownikowi brakuje mi kilka opcji: – Brak narzędzia do blokowania reklam i popup-ów. Przeszukałem wszystkie opcje ustawień i nie znalazłem nigdzie tej opcji, w poprzednich wersjach NIS były moduły do blokowania reklam i wyskakujących okienek, a w nowej wersji nie ma. Jako pakiet typu wszystko w jedym takie moduły powinny się tu znaleźć i jak dla mnie spory minus. (…) Nod jest całkiem spoko pomimo tych wad. Używałem do niedawna. Teraz kupiłem F-Secure IS 2010. Jest o wiele lepszy od NODa. Ma rozwiązane większość niedoróbek Noda


 • Uczestnik
  hvar #615267

  zgadzam się z przedmówcą. faktycznie trochę brakuje tych opcji. AV chce być zbyt automatyczny.. Ja korzystam teraz z F-Secure IS 2010 i jestem dużo bardziej zadowolony. komp działa naprawdę sprawnie i jest więcej możliwości ustawień.


 • Uczestnik
  rishard #634522

  Lepiej Późno niż wcale..

Przeglądasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)

Musisz być zalogowany, aby pisać odpowiedzi.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.