Jakim programem zabezpieczyć dysk(twardy) zewnętrzny?


 • Uczestnik
  Punkty: 5 966
  damianGR83 #513060

  Witam, Jakim programem zabezpieczyć dysk(twardy) zewnetrzny który bedzie podpinany do wielu komputerów? Niestety nie znam sie za bardzo na programach zabespieczajacych. Po podlączeniu dysku do jakiegoś kompa chcę mieć możliwość: – przeglądania jego zawartości po podaniu hasła – zabezpieczyć każdy plik i folder hasłem – program zabezpieczający bedzie wyswietlał okno dialogowe jesli jakaś aplikacja będzie chciała otworzyć(używać i modyfikować) pliki i bedzie można zezwolić podając hasło lub też nie zezwolić na ich edycje. – program nie musi być zainstalowany na kompie do którego podłączam dysk zewnetrzny który był by przez niego chroniony. Właściwie to najwazniejsze cechy jakie powinien posiadać program do zabezpieczenia tego dysku. Może byc to program komercyjny(płatny).


 • Uczestnik
  Punkty: 21 628
  adrian_28 #614657

  Niedawno u konkurencji był TopSecret Next Generation 4. Chyba spełnia Twoje wymagania (trzeba by tylko sprawdzić, czy można go jeszcze rejestrować, to pozwoliłoby oszczędzić około 100 zł). Linki: konkkurencja sklep


 • Uczestnik
  Punkty: 16 475
  piotrrz #614658

  Co do programu, to najlepsze będzie zaszyfrowanie całego dysku twardego. Polecam Truecrypt i ten poradnik: Hasło na dowolny dysk Dzięki temu będziesz mieć skrypt, który działa automatycznie przy próbie dostępu do dysku. Co do zabezpieczenia przed modyfikacją plików przy próbie dostępu do nich to nie da się tego zrobić. Możesz spróbować dać atrybut „tylko do odczytu” dla plików lub stworzyć kilka woluminów szyfrowanych i montować w razie potrzeby dany nośnik.


 • Keymaster
  Punkty: 220
  rankingi #1070419

  Polecam sprawdzić nasz ranking dysków, gdzie znajduje się m.in. dysk zewnętrzny 1TB

Przeglądasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)

Musisz być zalogowany, aby pisać odpowiedzi.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.