Czy mogę założyć internet?

Spojrzyj też na nowe fora


 • Uczestnik
  Bartkoowski #515242

  Witam wszystkich. Mam małe pytanie. Czy moge załozyć internet z TP lub Neti jeżeli do mojej miescowosci dochodzi kabel na słupach? Notabene jest to totalny absurd bo „głupki leśne” wydajace rozpozadzenie tak madrze zadecydowali, ze na terenie wioski jest światłowód, i sasiedniej tez, brakuje go tylko na odcinku 1,5-2 km w lini prostej, łaczacej je obie i dalej z wiekszym miastem. Jakie ewentualne mozliwosci dostepu do internetu mam od tych operatorów? (Netia – TP) chodzi o szybkosc Aktualnie mam radiówke ale totalny niewypał, dostawca sobie gówno robi z nas bo wie ze jest jedynym dostawca na okolice. Prosze o szybką odpowiedż!


 • Uczestnik
  jap_1 #626023

  Tylko TP albo Netia mogą ci odpowiedzieć. Same druty, to nie wszystko. Wszystko zależy, do czego są dołączone od strony centrali i jak długie są.


 • Uczestnik
  Bartkoowski #626036

  Hm… no czyli musze sobie przedzwonic;/


 • Uczestnik
  Windowsik #626052

  Z tego co wiem Netia nie wszędzie chce poprowadzić swoje łącze. Ale wystarczy że mamy linię TP w tedy Netia się zgodzi na podłączenie swojego internetu.


 • Członek
  archiwum #626054

  Witam,na początek proponuję ściągnąć i zobaczyć dokumenty dotyczące planowanej rozbudowy infrastruktury do końca tego roku przez „&TP” w ramach porozumienia „&TP”z UKE http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?place=Lead01&news_cat_id=168&news_id=5310&layout=3&page=text Może będziesz miał szczęście i na liście znajdziesz nazwę swojej miejscowości. Niestety u mnie w Warmińsko Mazurskim,najbliżej w tym roku będzie „kopane ” w Lidzbarku Warmińskim. Co do istniejącej sytuacji wszystko zależy jak daleko będziesz miał do „centralki”najwyżej 8 km bo może dalej być zanik sygnału(w technologii ADSL2),ja akurat mieszczę się w tej strefie ale szanowna”&TP” nie założy mi „neo” „bo zabrakło kabla”(linia nie stara bo zakopana 10 lat temu),do tego dochodzi możliwość taka że w miejscowości kolegi jest za mało lini i by działały telefony u wszystkich założono tzw. centralkę PCM (na jednej parze lini można podłączyć kilku abonentów,idealna sprawa dla „kochanej” „TP”bez zmuszania się do rozbudowy sieci,oczywiscie nie wszystkich przypadkach)która uniemożliwia przesyłania sygnału szerokopasmowego internetu. Życzę powodzenia,bo będzie potrzebne,ja nawet wysłałem podpisy mieszkańców miejscowości do „&TP”i to nie pomogło”bo się nie opłaca”.


 • Uczestnik
  anastazja234 #688379

  Jeśli interesuje was technika światłowodowa, zajrzyjcie do http://www.interlab.pl/. Firma oferuje profesjonalny sprzęt do diagnostyki łącz światłowodowych.

Przeglądasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)

Musisz być zalogowany, aby pisać odpowiedzi.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.